Полтава пам’ятає: містяни із свічками прийшли до знаку жертвам Голодоморів в Україні (ФОТО, ВІДЕО)

28-го листопада в Україні — День пам’ять жертв Голодоморів. У всій країні о 16:00 українці долучилися до акції «Запали свічку пам’яті». Хтось поставив свічу на підвіконня у будинку чи квартирі, а хтось прийшов із живим вогником до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів.

У Полтаві близько п’ятидесяти містян зібралися біля пам’ятного знаку, розташованого у сквері на розі вулиць Європейської та Кагамлика. Запросили людей на акцію представники міського осередку ВО «Свобода».

На початку акції із вшанування до присутніх звернувся депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук. Він нагадав, що Україна у ХХ століття пережила кілька страшних голодоморів, влаштованих тоталітарним комуністичним режимом. 

— Про ці злочини потрібно говорити на світовому рівні, про це потрібно кричати, щоб нас чули, потрібно знімати фільми і берегти пам’ять про мільйони знищених голодом українців! — сказав Матвійчук.

Наприкінці виступу депутат міськради додав, що незабаром оголосять всеукраїнський конкурс на проект меморіального комплексу у Полтаві, присвяченого пам’яті жертв Голодоморів ХХ століття.

Також перед присутніми виступив представник полтавського відділу «Інституту національної пам’яті» Олег Пустовгар. Він говорив про те, що штучно влаштований голод був справжнім геноцидом українського народу з боку радянської влади. Згадав і занесення цілих сіл на «чорні дошки», і терміни за три колоски. 

— Історичні факти доводять, що голод був спланованою операцією комуністичної партії, наслідком якої стало знищення мільйонів українців, які не бажали підкорятися радянській системі, — розповів Олег Пустовгар.

Наприкінці акції полтавці поставили до пам’ятного знаку свічки та поклали квіти. І вшанували жертв Голодоморів хвилиною мовчання.

Нагадаємо, раніше у полтавських кінотеатрах показали фільм «Ціна правди» — про валійського журналіста Ґарета Джонса, який розповів світові правду про Голодомор.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Источник