Полтавський каратист із порушеннями слуху віддав медалі на аукціон для ЗСУ

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

13-річний каратист із порушенням слуху Святослав Стегній вирішив продати свої нагороди. Для цього волонтери влаштують аукціон, а зібрані гроші витратять на потреби українських військових. За словами Святослава, віддавати медалі для цієї мети не шкода.

"Мене звати Святослав, мені 13 років. Я мрію стати олімпійським чемпіоном з карате. Я почав займатися карате з трьох років. У дитинстві був у садочку гурток по карате. І мене батьки туди віддали, я походив трохи і мені сподобалося дуже сильно. Я тренуюся кожного дня з понеділка до п’ятниці", — каже каратист Святослав Стегній.

Святослав Стегній з тренером. Суспільне Полтава

Полтавець Святослав Стегній має порушення слуху. Понад п’ять років долучається до змагань з карате, які влаштовують в Україні.

"Це чемпіонат України у Львові, це місто Суми, Київ, Полтава, Бердянськ. Мій батько допомагає своїм друзям, бо його друзі служать у ЗСУ. І я також вирішив допомогти. У мене були кошти, я передав їх на ЗСУ. І я думаю ці медалі виставити на аукціон і так допомогти ще. Я хочу оцю нагороду і свої медалі (продати – ред.), щоб допомогти ЗСУ", — говорить каратист Святослав Стегній.

Медалі Святослава Стегнія. Суспільне Полтава

Тренеру про таке рішення повідомив батько спортсмена, він же знайшов і волонтерів, які влаштують аукціон.

"Було дуже приємно і трішки так – думаю: «Вау, нічого собі». Маленький хлопчик, ще 13 років, а уже мислить, як дорослий. Поважна нагорода – це орден, який йому вручив 2017-го року президент Федерації «Вадо-кай» (Вадо-кай — один із основних стилів карате – ред.). Їх дуже мало", — розповідає тренер Святослава Микола Богодистий.

На благодійний аукціон Святослав передає понад десяток медалей та нагород.

Тренування з карате. Святослав Стегній і Микола Богодистий (тренер). Суспільне Полтава

"Мені не буде шкода, бо я допомагаю хлопцям нашим", — каже каратист Святослав Стегній.

"Він був дворазовим чемпіоном України серед нечуючих спортсменів. І серед здорових спортсменів займав перші, другі, треті місця. Хлопчик – справжній воїн.Так, як він тренувався з більш старшими хлопчиками та дівчатками, то він швидко вчився", — розповідає тренер Святослава Микола Богодистий.

"Ми з травня проводимо благодійні аукціони, розігруємо абсолютно різні лоти. Але такий лот від такого спортсмена у нас вперше. Візьмемо якусь стартову суму, вона буде доступна. І тоді будемо чекати, щоб учасники підвищували вартість цих нагород. Наразі є актуальні потреби від військових. Зокрема, це рації, пропанові глушники, їх замовили льотчики з Полтавщини наші. Також є потреба на пульт керування для дронів, він дуже вартісний. Ми зберемося командою, подумаємо, який це буде проєкт, подивимося, які треба закрити нагально", — каже голова громадської організації «Зміст Полтава» Аліса Куценко.

За словами Аліси Куценко, аукціон влаштують у соцмережі Telegram. Він триватиме приблизно дві доби з 21:00 24 вересня.