Понад півтори сотні підозрюваних. В СБУ Кіровоградщини розповіли про найрезонансніші справи 2022 року

За інформацією: Суспільне Вінниця.

СБУ

Протягом 2022 року співробітники Служби безпеки України в Кіровоградській області розпочали 245 кримінальних проваджень, за результатами розслідувань яких 159 людям повідомили про підозру. Справи пов’язані з держрадою, колабораціонізмом та проросійською пропагандою, розповіла Суспільнмоу речниця Служби в регіоні Юлія Ткач.

За інформацією речниці, за матеріалами СБУ наклали арешт та передали активи до Агентства з розшуку та менеджменту активів на майже дев’ять мільярдів гривень, за вироком суду конфіскували активів на 800 тисяч гривень, не допустили завдання економічних збитків державі на 38 мільйонів гривень.

"Робота була спрямована на виконання першочергових завдань військового часу, направлених на досягнення миру, захист національної державності, цілісності та недоторканості нашої країни".

Найрезонансніші справи року

  • Задокументували факти антиукраїнської діяльності керівництва та представників Кіровоградської єпархії Української православної церкви, спрямованої на проросійську пропаганду, виправдовування російського вторгнення в Україну та розпалювання релігійної ворожнечі.
  • Припинили діяльність міжрегіонального угрупування, що організовувало виїзд чоловіків, які підлягають мобілізації під час воєнного стану, за кордон.
  • Припинили функціонування двох ботоферм, які поширювали матеріали з виправдовуванням збройної агресії РФ проти України та окупації частини території України.
  • Викрили працівника окружного адміністративного суду області, який використовував фейкові профілі соцмереж для поширення закликів до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні.
  • Припинили діяльність кропивничанина, який з використанням месенджера поширював інформацію про розташування позицій ЗСУ в зоні проведення бойових дій.
  • Припинили діяльність заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури, який одержав хабар від військовослужбовця за сприяння у оформленні групи інвалідності.
  • Припинили діяльність голови Олександрівського районного суду Кіровоградської області та двох його помічників, які одержали хабар за непритягнення до адмінвідповідальності чоловіка, який керував машиною напідпитку.
  • Притягнули до відповідальності посадових осіб педагогічного університету за фактом привласнення понад 8,5 мільйонів гривень бюджетних грошей.
  • Припинили діяльність заступника ректора Донецького національного медичного університету, який вимагав 100 тисяч гривень за зарахування іноземних студентів.

Новости Украины