Реанімаційний зал на колесах. Кіровоградщина отримала три реанімобілі

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Кропивницький

Кіровоградська область в рамках ініціативи з підтримки України під час повномасштабної війни UNITED24 отримала три реанімобілі. Про це Суспільному розповів керівник обласного центр екстреної меддопомоги Олександр Ярошенко.

Працівники обласного центру екстреної меддопомоги називають реанімобілі, які отримали "реанімаційний зал на колесах". Там є кисневі балони, кардіомонітори, дефібрилятор, апарати штучної вентиляції легень. "Проєкт під егідою першої леді України, – розповів Олександр Ярошенко.– Це збирання грошей для підтримки України. За рахунок цих грошей придбали автомобілі для всіх центрів екстреної служби України".

Три реанімобілі отримала Кіровоградщина. Суспільне Кропивницький

Реанімобілі обладнані усім, щоб надати пацієнту в будь-якому критичному стані допомогу і довезти в лікарню, сказав фельдшер Максим Донченко.

"Абсолютно широкий спектр обладнання. Монітор пацієнта дає медпрацівникам контролювати рівень кисню в крові та вуглекислого газу, температуру тіла та вимірювати артеріальний тиск на ходу. Інфузомат – це насос, який дозволяє в точних дозуваннях вводити препарати пацієнтам під час транспортування. Ще цей автомобіль обладнаний комплектом під ДТП і надзвичайних ситуацій, де є травматизм".

Розповів, особливість реанімобіля – ноші для більш зручного перевезення пацієнта. "Коли ми транспортуємо пацієнта, ноші амортизують і таким чином ями, горби пацієнт не відчуває. Йому набагато легше перенести, особливо далекі відстані".

Керівник обласного центр екстреної меддопомоги Олександр Ярошенко. Суспільне Кропивницький

Таких реанімобілів в центрі шість. Зі 143 "швидких" 30 потребують заміни, сказав Олександр Ярошенко. "Є автомобілі без апарату штучної вентиляції легень, їх у нас 67. На превеликий жаль, ще в районах, де дороги не дуже добрі, є ще "уазіки".

Після реєстрації автомобілі залучатимуть для перевезення пацієнтів на далекі відстані в області та в Україні. Зі слів керівника центру, робити це зможуть за місяць.