Рівнянка скаржиться на ексчоловіка та звинувачує його у насильстві. Останній свою провину заперечує

За інформацією: Суспільне Рівне.

Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка стверджує, що після розлучення її колишній чоловік упродовж чотирьох років вдається до фізичного та психологічного насилля. Вона звернулась до журналістів із проханням надати розголосу справі, адже, за її словами, від цього потерпає не лише жінка, а й двоє неповнолітніх дітей, які неодноразово ставали свідками конфліктів між батьками.

Ексчоловік натомість все заперечує та каже, що жінка не дає йому бачитись з дітьми.

Оксана розлучилась у 2019 році, втім, каже, досі потерпає від насилля збоку колишнього чоловіка.

"Ми не живемо вже досить тривалий час, вже є розлучення і є рішення суду про графік побачень з дітками. Різне психологічне насилля було, словесне — були приниження при чужих людях: "Ти ніхто, ти ніщо". Це було дуже боляче і в один момент я зрозуміла: "Досить, я жінка. Я хочу якоїсь поваги до себе, я хочу жити, я хочу бути щасливою", — каже пані Оксана.

На цьому малюнку старша донька Оксани зобразила свого тата. Суспільне Рівне

Оксана — мати двох дітей: п'ятирічного хлопця та 11-річної дівчини. За рішенням суду діти мають бачитись з батьком двічі на тиждень. Проблеми, каже, розпочались, коли сестричка з братом нібито не захотіли йти на зустрічі. Щоразу чоловік викликав поліцію, писав скарги та заяви до виконавчої служби. Потому, за словами Оксани, почав вдаватися до фізичного насильства в присутності дітей.

"Тричі вони приходили і тричі цей акт складали, з виконавчої, що я не перешкоджаю, але наклали на мене виконавчий збір 12 тисяч гривень. Дитина у мене на руках, він у мене хоче забрати дитину і штовхає, я падаю головою об бордюр. Це білий день, біля садочка. На мене виліз і почав душити, бити кулаком в обличчя", — розповідає пані Оксана.

Після побиття жінка звернулась до поліції. Лікарі у неї діагностували струс мозку та численні забої. Поліція скерувала справу до суду, однак сторона обвинуваченого відкликала суддю. Відтак, справу розглядатиме новий суддя вже в листопаді. Колишній чоловік пані Оксани, Роман, під час телефонної розмови з журналістами заперечив свою провину.

"Фізичного насилля насправді не було. Це вигадки моєї дружини, брехня. Наразі дружина періодично мені перешкоджає у побаченні з дітьми. Приходжу в назначений час, визначений судом. Вона просто не відкриває двері. Навіть неможливо мені з ними побачитись", — пояснює чоловік.

Головна юристка відділу безоплатної правової допомоги Регіонального центру безоплатної правової допомоги Юлія Карповець пояснює, що навіть якщо подружжя розлучилося — не варто ігнорувати випадки насильства, а одразу звертатись до поліції та фіксувати докази злочину.

"Уже за своєю шкалою ризиків вони можуть запровадити терміновий заборонний припис на термін часу до десяти діб. Тобто, можуть провести профілактичну бесіду. І так само заяву має подати потерпіла особа стосовно протиправних дій кривдника. Тоді із певними документами така особа вже звертається до юриста. В тому числі може звернутися до системи безоплатної правової допомоги", — уточнює Юлія Карповець.

Юристка пояснює: якщо дитина стала свідком фізичного насильства одного з батьків, то її безпека також захищається законом.

"Якщо стосовно особи було вчинене фізичне, психологічне, економічне чи сексуальне насильство і дитина була свідком цієї ситуації, то, звертаючись до суду, законодавством передбачено, що застосовується від одного до шести місяців обмежувальний припис, заборона вести телефонні розмови, листування, цікавитись місцем перебування дитини", — додає юристка.

Що відомо

  • На Рівненщині, у порівнянні з минулими роками, побільшало звернень до поліції щодо домашнього насильства. Суспільне пояснювало, якими бувають прояви цього злочину та як з ними боротися.
  • Адміністративна відповідальність за домашнє насильство передбачена у вигляді штрафу від 170 до 340 гривень, від 30 до 40 годин громадських робіт чи арешт до семи діб. За повторне порушення — штраф від 340 до 680 гривень, від 40 до 60 годин громадських робіт, чи адмінарешт до п’ятнадцяти діб.
  • В області працює спеціальний Центр, що приймає жертв домашнього насильства на тимчасове проживання. Термін перебування у ньому – до пів року. Адресу цього закладу не розголошують, аби жертви насильства не мали негативних наслідків. Аби потрапити туди, варто повідомити про факти насильства до поліції та відповідні органи у громадах типу соцзахисту.
  • Крім Центру, в області працюють шість мобільних бригад, виїжджають на виклики, надають психологічну та соціальну допомогу. Якщо ж жертва боїться розголосу, то на Рівненщині працюють громадські організації, які допомагають постраждалим.
  • 21 березня 2021 року на Суспільному відбулася прем’єра документального розслідування власного виробництва "Зупини мене, якщо зможеш". Автори розкрили, до яких наслідків може призвести домашнє насилля і байдужість оточення та правоохоронної системи.

Читайте також

  • Насильство в сім'ї: яка ситуація на Рівненщині та хто звертається із заявами
  • Як можуть допомогти жертвам домашнього насильства на Рівненщині

Ми у Twitter