SCM лишається єдиною українською компанією, яка подала до суду на РФ — ЗМІ

SCM лишається єдиною українською компанією, яка подала до суду на РФ - ЗМІ

Фото: прес-служба SCM Директор з комунікацій SCM Наталія Ємченко

Загальні збитки українського бізнесу від російської агресії налічують десятки мільярдів доларів, стверджують журналісти.

SCM зараз лишається єдиною українською компанією, яка вирішила в судовому порядку добиватися відшкодування збитків, завданих Росією. Про це повідомляє Голос Америки, вказуючи, що збитки українського бізнесу обчислюються десятками мільярдів доларів.

«SCM поки що єдина українська компанія, яка вирішила в судовому порядку домагатися відшкодування збитків, завданих Росією. На даний момент вони оцінюються в 17-20 млрд доларів», — стверджує видання.

Директор з комунікацій SCM Наталія Ємченко в коментарі Голосу Америки зазначає, що найбільшої шкоди російськими окупантами було завдано в Маріуполі: цехи сталеливарних заводів були зруйновані, обладнання та готова продукція — вкрадені та вивезені до Росії.

«У Маріуполі у нас було близько 30 підприємств різного масштабу, які становили одну екосистему. На момент повномасштабного вторгнення на них працювало понад 30 тисяч осіб. Бізнес дуже зацікавлений у правосудді як в інструменті запобігання війнам та злочинам у майбутньому», — сказала вона.

За словами Ємченко, власник SCM Рінат Ахметов першим серед українських бізнесменів подав позов проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) для притягнення агресора до відповідальності. Крім того, вона додала, що компанія ДТЕК також подала позов проти Росії до постійно діючого міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Нідерланди) щодо захоплення енергетичних активів у Криму. Цей процес триває з 2018 року.

Нагадаємо, про те, що Ахметов подав позов проти Росії до ЄСПЛ, стало відомо ще наприкінці червня минулого року. До цього Ахметов заявляв, що в результаті нападу Росії на Україну підприємства SCM втратили активів приблизно на 20 млрд доларів.

Джерело

Новости Украины