За інформацією: Суспільне Херсон.
Херсонщина. Музиківка. Поле з кавунами, 7 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Фермер Анатолій Івах вирощує кавуни у Музиківці поблизу Херсона. Де буде реалізовувати вирощене та як вродили херсонські кавуни на правобережжі дізнавались кореспонденти Суспільного.
Анатолій Івах займається баштанництвом три роки. Вага найбільшого вирощеного ним кавуна — 23 кілограми.
"Для дяді Діми, на русаках. Він саме на цьому полі був. Сам вирізав, а там було видно поле соняшників", – говорить фермер.
Херсонщина. Музиківка. Чоловіки стоять на полі з кавунами, 7 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Торік поля були вкриті бур’янами. Російські окупанти не допускали сільгоспвиробників до обробітку землі. За словами Анатолія Іваха, він навесні сильно ризикував, бо кидав насіння у суху землю, яка взялась грудкою.
"Одне поле – десять гектарів, поруч поле – дев’ять з половиною гектарів, ми його вже здали, закінчили. Сіяли сорти Продюсер та Талісман етапами, щоб не весь відразу підходив, щоб різні терміни доспівання були", – розповів чоловік.
За словами фермера, кавуни вирощують там, де піски, зі сторони Миколаївської області. Вінниця, Кропивницький вирощує, але нижчої якості і меншими обсягами. Секрет херсонського кавуна — сонце, земля, повітря.
Херсонщина. Музиківка. Розламаний кавун на полі, 7 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
До повномасштабного вторгнення родина фермера вирощувала кавуни на лівому березі — у Брилівці та Ювілейному. Зараз рідні звідти виїхали. У Музиківці є свердловина, чоловік купив мотори, дизельну станцію і проклав крапельне зрошення.
"Більшість там, 90% залишилось: крапелька, насіння, техніка вся і орендовані 80 гектарів землі, наперед заплачена оренда. То тут прийшлось трошки напружуватись. Через те, що вода далеко і не тієї якості. Дніпровська вода чистенька, а тут солона. Не перший рік займаємось, знаємо, що треба робити, щоб був смачний український херсонський кавун", — розповів Анатолій Івах.
Херсонщина. Музиківка. Кавуни ростуть на полі, 7 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
З поля кавуни продають по 15 гривень за кілограм, каже Анатолій. Його баштанні реалізовують на ринках Закарпаття, Івано-Франківська, Львова. По шість фур відправили у Житомир та Київ.
Раніше в Херсонській ОВА повідомила на Херсонщині планують зібрати близько 6000 тонн кавунів. На деокупованій території баштани посіяли у шести громадах області.