Секрети підбору автомобільних шин: гід для новачків

На шинному ринку купити резину можна різних видів під будь-які марки та типи автомобілів. Є декілька основних критеріїв, звернувши увагу на які водій зможе підібрати покришки для комфортної та безпечної їзди.

Сезонність

Починати потрібно з сезону, під який потрібно шини купити. Є три варіанти:

 1. Літо. Позначаються «Summer» або логотипом сонця на боковині. Вони не плавляться при сильній спеці, і тішать ефективною їздою по сухих і мокрих покриттях.
 2. Зима. Маркуються сніжинкою, «Winter», «Snow». До складу резинової суміші додаються морозостійкі компоненти, які зберігають гумі еластичність при низьких температурах. Ще одна відмінність від літніх моделей – габаритні блоки та наявність численних гострих ламелів по всій поверхні.
 3. Всесезонні. Вважаються універсальним варіантом, але лише «на словах». Насправді ж всесезонні шини не зможуть бути ефективними під пекельним сонцем влітку та при сильних морозах взимку. Та й служать вони в середньому не більше трьох років.

Типорозмір

Один із найголовніших критеріїв. Автомобільну резину купити потрібно того типорозміру, який вказує виробник машини. Дізнатися інформацію можна в техпаспорті, на дверях біля водія або кришці бензобака.

Розмір містить декілька параметрів. Наприклад, потрібно купити шини 205 55 r16, де:

 • 205 – ширина протектора у міліметрах;
 • 55 – співвідношення висоти та ширини у відсотках (профіль);
 • r16 – діаметр диска (дюйми).

Ще в маркуванні вказуються індекси навантаження та швидкості (наприклад, 91V). Вони підкажуть, який вантаж із розрахунком на одне колесо можна перевозити, і на якій максимальній швидкості їхати, щоб покришки демонстрували свої найкращі властивості.

Тип протектора

Малюнок протектора буває симетричним або асиметричним. Перший ділиться на два види:

 1. Ненаправлений. Класичний варіант, який ідеально підходить для їзди по населених пунктах з великим трафіком. Ціна шин такого типу – найнижча на ринку.
 2. Спрямований. Основну увагу виробники приділяють ефективній роботі дренажної системи, щоб знизити ризик аквапланування до мінімуму. При монтажі потрібно враховувати стрілку на боковій частині, яка підкаже напрямок, у якому шина повинна бути встановлена.

Протектор асиметричної резини розділений двома половинами з різними візерунками. Одна відповідає за швидке відведення води та бруду, що підвищує ефективність їзди по мокрій трасі. Друга частина гарантує чудову курсову стійкість на дорозі.

Ціна та виробник

Купити автомобільні шини можна за різною ціною. Все залежить від компанії, яка їх випустила. Є три сегменти:

 1. Бюджетний. Резина не найпопулярніших брендів.
 2. Середній клас. Зазвичай представлені моделі азіатських виробників. Є лінійки, які не поступаються якістю покришкам найвідоміших компаній.
 3. Преміум. Моделі гігантів шинної галузі – Continental, Bridgestone, Michelin, Goodyear, Pirelli. Покришки цих брендів завжди демонструють найкращі результати на тестах, які проводяться незалежними експертами.

Вибір шин – важливий момент для кожного водія, до якого необхідно підійти з максимальною відповідальністю. Потрібно заздалегідь провести аналіз умов, у яких гума буде експлуатуватися. Також не варто забувати про власну манеру водіння.

Щоб автогума ефективно служила довше і була захищеною від пошкоджень різного типу, потрібно купити диски. На літній сезон багато водіїв обирають литі ковпаки. Вони стануть окрасою будь-якого авто і мають меншу вагу, що позитивно позначається на їздових параметрах. Під зимові шини диски краще купувати сталеві – вони дуже міцні та не розколюються, що важливо для експлуатації у суворих умовах.

Новости Украины