Ситуація щодо російського вторгнення 12.03.2022 станом на 18:00 – ЗСУ

Триває сімнадцята доба героїчного протистояння підрозділів Сил оборони України на Запорізькому напрямку й Українського народу. Військові та мешканці Запорізького краю у взаємодії з поліцією, ДСНС, підрозділами Сил оборони України та владою міста Запоріжжя стримують масований наступ окупаційних військ. На даний час ситуація без суттєвих змін. Але ворог продовжує активно застосовувати артилерію, танки, гранатомети та міномети, — повідомляють в обласній військовій адміністрації.

Як зазначає речник Запорізької обласної військової адміністрації, полковник ЗСУ Іван Арєф’єв, гуманітарну колону, яка виїхала сьогодні у напрямку Енергодар-Токмак-Пологи, у Василівці зупинили й утримували окупанти. Врешті до Енергодару колону з гуманітарною допомогою пропустили, а за маршрутом Токмак-Пологи – ні. Тож колона з гуманітарним вантажем вимушена була повернутися.

При підході до населеного пункту Кам’янське у результаті обстрілу окупантами був знищений автомобільний міст через річку. При спробі обійти зірваний міст, гуманітарна колона зіштовхнулася з бойовою позицією російських військ, її не пропустили. На цей момент гуманітарний конвой зупинився в районі Кам’янського. Проводяться спроби евакуації людей пішки.

Гуманітарний вантаж, що вирушив до Маріуполя, на всьому шляху слідування, який контролюється російськими військами, на кожному блок-посту до населеного пункту Токмак розкрадався російськими окупантами, — повідомили у ВА. У Токмаку російський патруль взяв колону під супровід і станом на 18:00 було відмічено проходження головою колони населеного пункту Зеленівка в Приморському районі в напрямку Бердянська.

Дії окупантів супроводжуються численними випадками важких злочинів проти мирного населення. Так, за інформацією поліції Запорізької області, 6 березня 2022 року, на автодорозі між селами Нестерянка та Мирне Оріхівського району російський військовий танк переїхав автомобіль марки «Таврія». Внаслідок цього нелюдського злочину загинули двоє дорослих чоловіків та неповнолітній хлопець.

У нас є втрати серед побратимів і сестер,та їх замінюють інші захисники, які дають відсіч ворогові. В нас є сила, яку нікому не здолати — любов до України.

 

Боротьба триває!
Слава Україні!

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник