За інформацією: Суспільне Херсон.
Херсон. Вид з набережної на тимчасово окупований лівий берег Дніпра, 22 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Гуманітарна криза, зруйновані будинки, антисанітарія. Точна кількість загиблих у тимчасово окупованих Олешках, через підтоплення, яке сталось внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими, поки не відома. Що відбувається у цьому місті на лівому березі Херсонщини, дізнавались кореспонденти Суспільного
Останні кілька днів херсонці скаржаться на сморід, який доносить вітром з тимчасово окупованих Олешок. Це запах гнилості, каналізації та мертвої риби. Його відчувають жителі не лише прилеглих до Дніпра територій, а і різних частин міста.
Тетяна Кучерова мешкає у центрі міста, говорить – важко дихати, через сильний запах гниття, який йде з боку річки та окупованих Олешок.
"Сморід на цьому тижні чутно було там, де я буваю зараз. Це на Карла Маркса в районі площі Ганнібала. Там мене прихистили люди. Там ми чули сморід, таке враження, що оселедець ржавий згнилий", — каже Тетяна.
Жителька Олешок Крістіна Фролова говорить, що люди намагаються виїхати з міста через гуманітарну кризу та збільшення кількості російських військових. Сама дівчина виїхала з окупації, але її друзі й досі залишаються на лівому березі Херсонщини.
"Дуже багато загиблих і люди не знають точну кількість скільки загиблих людей і скільки ще буде виявлено мертвих людей у їхніх домівках. Тому що там, ближче до річки, складно. Там ще не дістали всіх загиблих людей. Просто у місті плавали трупи. Вони їх збирали й вивозили. Вивозили кажуть у Каланчак, у Генічеськ, морги в Олешках також переповнені. В Каланчаку викопали також суцільну яму біля кладовища і хоронять там наших людей", — розповідає Крістіна.
За її словами у деяких районах просто неможливо дихати — стоїть важкий запах аміаку. Особливо у місцях, де ще є вода.
Керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков говорить — влада Російської Федерації не допустила місію ООН на території, які опинилися під водою через підрив російськими військовими Каховської ГЕС.
"Нестерпний сморід у місті та повна антисанітарія. Тіла людей і трупи тварин окупанти прибирають тільки у доступних місцях. У закритих будинках і на підтоплених територіях тіла не збирають. І також не збирають їх у завалах будинків, які зруйнувалися. Масово населення намагається виїхати або на підконтрольну територію Україні або на територію, яка не зазнала підтоплення", — каже Толоконніков.
Наразі відомо про 11 загиблих, тіла яких доставили до Олешківської лікарні. Реальна кількість потонулих людей невідома.
Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини
Станом на ранок 22 червня відомо про 18 загиблих внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС у Голопристанській громаді на Херсонщині.
ОВА повідомила, що 22 червня на Херсонщині на рівень води знизився до 45 см. Підтопленими залишаються 20 населених пунктів: три — на правому березі, 17 — на лівому.
Раніше голова ОВА Прокудін заявив, що на лівобережжі Херсонської області російські військові хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву Каховської ГЕС, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.