Стало відомо від чого помирає найбільше мешканців Тернопільщини і… це не коронавірус

За найсвіжішими даними Головного управління статистики в Тернопільські області за період з 1 січня по 30 квітня 2021 року померли 5904 мешканців Тернопільщини. Чимало людей, чи не так? Можна було б стверджувати, що це вплив світової пандемії коронавірусу, але це не зовсім так. Коронавірус став причиною багатьох ускладнень та смертей, але є захворювання, яке забрало значно більше людських життів на Тернопільщині. Кореспонденти сайту 0352.ua проаналізували останні статистичні дані.

Першу позицію в нашій області за кількістю смертей впевнено займають хвороби системи кровообігу. Вони, в період з січня і до кінця квітня цього року, забрали життя 3997 мешканців Тернопільської області, що складає 67,7% від числа усіх померлих. Зокрема, серед усіх хвороб, які відносяться до цієї категорії, найбільше життів забрала ішемічна хвороба серця — 3244 випадки, після неї йдуть цереброваскулярні хвороби — 490 випадків смертей.

Другу позицію в період з січня і до кінця квітня цього року на території Тернопільщини займає COVID-19. В цей час в нашій області, як і по всій території України, спостерігалася, мабуть, найсильніша хвиля захворюваності. В цьому часовому проміжку коронавірус спричинив смерть 610 мешканців Тернопільщини (у 605 випадках вірус був ідентифікований і у 5 — ні). Це — близько 10,3% від загальної кількості померлих. 

Третю позицію, як всі вже, мабуть, здогадалися, займає онкологія. Смерть через новоутворення спіткала 575 мешканців Тернопільщини, (це близько 9,7% від числа усіх померлих) майже всі новоутворення у людей, чию смерть вони спричинили, були злоякісними. Минулого року саме цей вид хвороб був на другому місці у рейтингу найбільш смертоносних в межах нашої області.

Тож, як бачимо, проблеми із серцево-судинною системою до цього часу залишаються найбільш критичними для мешканців Тернопільщини.

Источник

Новости Украины