Сумчани можуть безкоштовно обміняти старі лампи на світлодіодні: як це зробити

За інформацією: Суспільне Суми.

Фото: Суспільне Суми

7 тисяч ламп розжарювання обміняли на нові, енергоощадні, у сумських відділеннях Укрпошти за 31 січня, розповів директор сумської філії АТ "Укрпошта". Обмінюють їх за програмою українського уряду та за підтримки Євросоюзу. Передбачається, що такий обмін має знизити рівень споживання електроенергії. У Сумах він почався 30 січня.

Пан Григорій прийшов до центрального відділення Укрпошти скористатися програмою заміни звичайних ламп на економні. Каже, що у своєму помешканні давно користується світлодіодними. Сюди ж прийшов, щоб трохи поповнити запас.

"Оце ледве нашкрябав. “Халяву” дають, так чого ж не взяти. Вони ж рік – і пропадають. 50 гривень. На пенсію дуже не наживеш", — вважає він.

А от пан Олексій, розповів, що має запас старих ламп. На обмін приніс ті, що ніколи не використовував.

Щоб обміняти лампи розжарювання на LED-лампи, треба прийти до будь-якого сумського відділення Укрпошти. З собою треба мати паспорт та податковий код. Старі лампи мають бути справними. Обмінюють максимум п’ять штук. Також, можна замовити лампи у застосунку "Дія". Там, розповіла менеджерка сумської дирекції пошти Людмила Торчицька, можна обрати необхідний цоколь.

Читайте також: Як замовити лампочки через "Дію"

Сумщина має отримати понад мільйон світлодіодних ламп. Передбачається, що це має знизити рівень споживання електроенергії населенням. Згодом лампи видаватимуть у всіх відділеннях області.

Укрпошта в Сумах. Фото: Суспільне Суми

"На наступному тижні отримаємо ще додаткові партії, лампочки поїдуть в найвіддаленіші села. Лампочки будуть обмінюватися навіть за відсутності світла. Якщо у споживача виникли якісь питання, він прийшов додому, перевірив – вона не працює – у нього є можливість прийти і її обміняти", — розповів директор сумської філії Укрпошти В’ячеслав Маринич.

Фото: Суспільне Суми

У тому, що програма з обміну ламп дасть очікуваний результат, є сумніви, вважає голова “Спілки енергетичного сервісу України” Олександр Бойко.

"Більшість людей вже давно поміняли лампи розжарювання на LED, щоб платити менше. Це розумні люди. А розумна влада повинна підходити до процесу з обстеження всього того, що відбувається у кінцевого споживача і поліпшення енергетичної ефективності кінцевого споживача”, — вважає він.

Фото: Суспільне Суми

Поки старі лампи зберігатимуться на складах Укрпошти, говорить В’ячеслав Маринич. Потім їх утилізують. Додає, що займатиметься цим обласна військова адміністрація.

Що відомо

  • Програма з обміну ламп стартувала 16 січня.
  • Станом на 1 лютого через "Дію" замовили 500 тисяч енергоощадних лампочок — Мінцифра.

Новости Украины