Туристичний збір як один із механізмів економічного розвитку громади

На вебінар були запрошені голови та представники територіальних громад, відповідальні за наповнення місцевих бюджетів.

У ході вебінару розглянуто такі проблемні питання:

Наявність значної кількості приватних домоволодінь в курортних зонах, які надають послуги відпочиваючим, проте не реєструються як приватні підприємці та у результаті не сплачують туристичний збір.

Низька податкова обізнаність відпочиваючих (платників туристичного збору) щодо особливостей справляння такого збору.

Залучення до оподаткування закладів відпочинку у зв’язку з використанням неоформлених земель та схем ухилення від сплати податків.

Крім того визначено, що місцевими органами влади не на належному рівні організовано роботу з податковими агентами щодо стягнення у повній мірі даного місцевого податку, що призвело до втрат до місцевих бюджетів додаткових фінансових резервів, які могли бути спрямовані на покращення інфраструктури, благоустрій та облаштування населених пунктів курортно-рекреаційних зон.

З рекомендаціями щодо особливостей сплати туристичного збору та рекомендацій щодо збільшення обсягу його сплати на території громад ознайомила Ракитська Тетяна Вікторівна, начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Також Тетяна Вікторівна відповіла на питання, які виникли в учасників зустрічі.

Нагадаємо, згідно зі статтею 268 Податкового Кодексу України платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення місцевої ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), за винятком осіб визначених у цій статті.

Справляння туристичного збору здійснюється згідно з рішенням сільських, селищних, міських рад, у яких визначено переліки податкових агентів.

За підсумками наради підготовлено методичні матеріали, які будуть направлені органам місцевого самоврядування для врахування та практичного використання у роботі.

Источник