В Херсоні перейменували чотири вулиці на честь загиблих внаслідок російської агресії поліцейських

За інформацією: Суспільне Херсон.

Загиблі поліцейські з Херсонщини: Руслан Сторчеус, Андрій Тарчинський, Роман Набєгов, Влад Ковальов. Фото: колаж Суспільне Херсон

В Херсоні чотири вулиці перейменували на честь загиблих внаслідок російської агресії поліцейських Андрія Тарчинського, Влада Ковальова, Руслана Сторчеуса та Романа Набєгова.

Про це йдеться в Telegram поліції Херсонської області.

Після опрацювання результатів з перейменування вулиць у Херсоні, чотири — назвали на честь загиблих поліцейських, які брали участь в АТО/ООС, загинули у боях у 2014 році та під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"Вулицю Льва Толстого у Корабельному районі перейменували на вулицю молодшого лейтенанта міліції Романа Набєгова. Він навчався у Херсонському юридичному інституті Харківського національного університету внутрішніх справ. По закінченню працював у патрульній службі, в карному розшуку та був слідчим у слідчому управлінні Олешківського райвідділу міліції. У липні 2014 року Роман увійшов добровольцем до складу батальйону "Миротворець" ГУ управління МВС України в Київській області. Він загинув 29 серпня 2014 під час виходу з Іловайського котла. Його упізнали за браслетом-оберегом", — йдеться в повідомленні.

Через рік після його загибелі у Херсоні відбулася презентація книги "Ні кроку назад". До книги увійшли десятки віршів Романа Набєгова, спогади його друзів та побратимів.

Загиблий поліцейський з Херсонщини Роман Набєгов. Фото: поліція Херсонської області/Telegram

Вулицю Молодогвардійську у Центральному районі назвали на честь Андрія Тарчинського. У 2014 році він був добровольцем у батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення "Херсон".

"Андрій вижив у Іловайському котлі, врятував поранених, сам був тяжко поранений, але продовжив службу у лавах батальйону "Херсон": забезпечував правопорядок у містах Курахове на Донеччині та Сватове на Луганщині", — йдеться у дописі.

Після початку повномасштабного вторгнення Андрій під обстрілами вивозив людей із затоплених районів після підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Сержант поліції Андрій Тарчинський загинув 19 вересня 2023. Тоді російські військові обстріляли тролейбус з пасажирами у Херсоні, він перебував неподалік місця обстрілу та отримав смертельні поранення", — повідомляють в поліції.

Загиблий поліцейський з Херсонщини Андрій Тарчинський. Фото: поліція Херсонської області/Telegram

Ім'ям рядового батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Херсон" Влада Ковальова тепер називатиметься провулок Смоленський.

Чотири роки він працював хірургом у відомчій лікарні УМВС. Під час Революції Гідності очолив медичну службу херсонського Євромайдану, заснував і очолив Херсонський мобільний загін першої медичної допомоги Червоного Хреста.

"Влад сконструював спеціальне медичне спорядження – розвантажувальний медичний жилет для роботи в екстремальних та бойових умовах. У жилеті лікар міг значно швидше евакуювати поранених та зручно розміщувати медикаменти. Згодом таку сумку-жилет Влада Ковальова взялися виробляти для потреб України волонтери українського походження в США", — йдеться в повідомленні.

Влад Ковальов загинув 29 серпня 2014 року, коли виносив з-під обстрілу поранених побратимів.

Загиблий поліцейський з Херсонщини Влад Ковальов. Фото: поліція Херсонської області/Telegram

Ім’я командира батальйону "Херсон" Руслана Сторчеуса носитиме вулиця Кольцова у Центральному районі міста. Руслан закінчив Херсонський державний університет, був активним учасником Революції Гідності, згодом став членом Народної самооборони Херсона.

Командир батальйону "Херсон" Руслан Сторчеус загинув 25 серпня 2014 року, коли на службовому автомобілі потрапив у засідку російських військових під Іловайськом.

У 2015 році на будівлі університету відкрили меморіальну дошку на його честь.

Загиблий поліцейський з Херсонщини Руслан Сторчеус. Фото: поліція Херсонської області/Telegram

У травні 2023 року у рамках деколонізації та дерусифікації публічного простору на території громади жителям Херсонської громади відбувся перший тур громадських обговорень щодо перейменування об’єктів топоніміки.

У липні 2023 року у Херсоні завершились громадські обговорення щодо перейменування об’єктів топоніміки. Участь в обговоренні взяли 2397 жителів громади різних вікових категорій.

Раніше у Херсоні відбулись громадські обговорення щодо надання назви меморіальному комплексу у Бузковому сквері. Найбільшу кількість голосів отримав варіант "меморіальний комплекс "Бузковий гай" пам’яті захисників Херсона".

Новости Украины