В Україні водіїв хочуть зобов’язати перевзувати свої автівки у зимову резину

В Україні хочуть зобовʼязати автомобілістів перевзувати свої машини в зимову резину у визначений період – із 1 листопада до 31 березня. За керування транспортом без сезонних шин пропонують стягувати штраф. 

Про це йдеться у картці законопроєкту №8369 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності транспортних засобів». Нині його направлено на розгляд профільного комітету. 

У проєкті документу пропонується з початку листопада і до кінця березня не допускати до участі у дорожньому русі машини (із максимальною технічно допустимою масою не більше ніж 3,5 тонни), не обладнані усесезонними та/або зимовими шинами.

Водночас у транспортних засобів із масою більше ніж 3,5 тонни у зимову резину мають бути перевзуті всі колеса. 

Тих, хто керуватиме авто без сезонних шин, пропонують притягувати до адміністративної відповідальності – штрафувати на суму у 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Автори законопроєкту пояснюють необхідність такого нововведення тим, що найбільше ДТП трапляється саме пізньої осені та взимку. Вони також посилаються на правила, які є в низці країн ЄС: там відсутність необхідних шин на колесах авто у певну пору року є грубим порушенням правил дорожнього руху і карається штрафами.

Раніше OBOZREVATEL розповідав про те, чому та коли варто перевзувати авто у зимову резину. 

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новости Украины