Вінницький художник організував майстер-клас «Нове життя речам»

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Художник Олександр Никитюк вчить вінницьких музейників давати друге життя вживаним горняткам, скриням та горщикам. Робить це в рамках проєкту "Інтегрований розвиток міст України II". Зініціювали такий до Міжнародного Дня Планети Земля, який відзначають 22 квітня.

Майстер-класи відновлення експонатів проводять протягом дня на території літературно-меморіального музею імені Коцюбинського. Там художник Олександр Никитюк розповідає, як правильно підібрати кольори, аби глиняні горщики не втратили своєї автентичності.

Фото: Суспільне Вінниця

На реставрацію музейники принесли 6 експонатів. Деяким майже сто років, розповіла заступниця директора з наукової роботи Марія Суржикова.

"Люди приносять в музей свої не дуже потрібні речі, думаючи, що нам вони знадобляться. Деякі дійсно нам підходять, мають свою музейну цінність, деякі розказують про свою епоху і ми їх використовуємо під час лекцій. Але бувають речі, які уже не мають естетичного виду", — зазначила Марія Суржикова

Фото: Суспільне Вінниця

Надщерблений із відлущеною глиною — такий вигляд нині має горщик, в якому зберігали молоко. Його використовують як показовий експонат для дітей під час лекцій. Тож викидати шкода, вирішили дати йому "друге життя".

"Він опалений, доволі гарний і розповідає про те, де колись зберігали молоко. Діти можуть наочно це побачити, бо де ще вони таке побачать. З часів Трипілля нам притаманні геометричні орнаменти, тому ними і розмалюємо, щоб він був традиційним", — розповіла Марія Суржикова.

Фото: Суспільне Вінниця

Реставрують музейники і горщик для кімнатних рослин, в якому росла улюблена квітка Михайла Коцюбинського "Агава", зазначила головна зберігачка фондів Наталя Назаренко.

"Змінювати орнамент ми не будемо, тут вони дуже цікаві. Ми лише поновимо і "агава" буде радувати око відвідувачам. Орнамент міняти не будемо кольори ті самі будуть", розповіла головна зберігачка фондів Наталя Назаренко.

Фото: Суспільне Вінниця

Майстер-клас під назвою "Нове життя речам" для музейників проводить у рамках проєкту "Інтегрований розвиток міст України II".

Фото: Суспільне Вінниця

Завтра, 22 квітня, на базі літературно-меморіального музею М. Коцюбинського будуть розписувати одяг та скляні вироби. Вхід — безкоштовний. Головне, принести з собою речі, які хотіли б відновити чи реставрувати.

"Будемо писати у різних напрямках, усе для того, аби дати нове життя речам. Не потрібно купляти нові речі і можна економи гроші. Проєкт працює в межах програми Німецької компанії (GIZ) за фінансової підтримки Урядів Німеччини і Швейцарії", — розповів художник Олександр Никитюк.

Новости Украины