У Хмельницькому займалися скандинавською ходьбою та перевіряли стан здоров’я

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Суспільне Хмельницький/Ярослава Антошевська

Перевірити стан здоров’я та зайнятися скандинавською ходьбою змогли сьогодні, 25 березня, всі охочі в парку імені Михайла Чекмана, що у Хмельницькому. Захід "Здорова прогулянка" відбувся в межах регіональної комунікаційної кампанії з підтримки вакцинації від Covid-19 за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України, розповіла одна зі співорганізаторок заходу Наталія Ткачук.

Учасники заняття зі скандинавської ходьби вивчають порядок рухів. Показує, як правильно крокувати в цьому спорті, інструкторка Ганна Кухар. Після теоретичної частини та розминки група рушає та за 20 хвилин фінішує.

Одна з її учасниць, хмельничанка Наталія розповіла: на заняття зі скандинавської ходьби прийшла разом із подругою Ларисою. Жінки говорять, із якими враженнями здолали дистанцію: "Із гарним настроєм таким ми подолали дуже добре, і всім радимо, задоволення – неймовірне".

Ознайомча прогулянка в задоволення – так про заняття говорить інструкторка зі скандинавської ходьби Ганна Кухар. За її словами, цей вид спорту доступний кожному. Розповідає, чому навчає в першу чергу: "Навчаємо, щоб люди дотримувалися дистанції. Тому що, коли іде рух із палицею, щоб ніхто випадково не вколов когось іншого позаду. Тому обов’язково дотримуватися дистанції на витягнуту руку що попереду, що позаду".

Бажаючим вимірювали артеріальний тиск. Суспільне Хмельницький/Ярослава Антошевська

Заняття зі скандинавської ходьби для всіх охочих відбулося в межах регіональної комунікаційної кампанії з підтримки вакцинації від Covid-19, розповіла співорганізаторка заходу, заступниця генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Ткачук: "Захід проводиться такий уперше. Наша область розпочала цей захід у себе, він буде організований в 10 регіонах. Організаторами цього заходу є Міністерство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я МОЗ України. Ми, як Центр контролю та профілактики хвороб, є співорганізаторами цього заходу. Основний месендж: зроби бустерну дозу для того, щоб залишатися здоровим".

Учасники заняття зі скандинавської ходьби вивчають порядок рухів. Суспільне Хмельницький/Ярослава Антошевська

Яке саме щеплення від Covid-19 можна було отримати на заході, розповіла сімейна лікарка Олеся Рижак: "Вакцина в нас є Coronovac. Можна отримати бустерну, а також і першу, другу вакцину. Люди підходять, цікавляться, одні роблять, інші цікавляться і йдуть назад".

Вакцинується від Covid-19 хмельничанка Світлана Бакун. Говорить, чому вирішила це зробити: "Це вже моя четверта бустерна доза. Я – медпрацівник, постійно працюю з великою кількістю людей, маю вдома 82-річного батька. Постійно користуюся громадським транспортом, вони зараз переповнені, багато людей чхають, кашляють. Щоб не стати джерелом інфекції і не принести додому цю небезпечну хворобу, я вакцинуюся".

Вакцинуватися від Covid-19, а також виміряти артеріальний та внутрішньоочний тиск, зробити флюорографічне обстеження, перевірити рівень цукру в крові, зробити тест на ВІЛ і гепатит С та визначити індекс маси тіла змогли безкоштовно, за словами співорганізаторки заходу Наталії Ткачук, учасники "Здорової прогулянки" в Хмельницькому.

Під час заходу можна було зробити тест на рівень цукру в крові. Суспільне Хмельницький/Ярослава Антошевська

Зокрема, про користь вимірювання внутрішньоочного тиску розповіла лікарка-офтальмолог Діана Гвоздовська: "Ми це робимо задля того, щоб визначити, чи підвищений, чи в нормі очний тиск, для виявлення глаукоми. Глаукома – це захворювання, яке характеризується двищеним очним тиском і тим самим буде з’їдатися диск зорового нерву. Якщо не лікувати глаукому, вона призводить до сліпоти".

Одна з тих, хто вирішив перевірити внутрішньоочний тиск – хмельничанка Ірина. Розповідає, чим ще займалася на заході: "Перш за все, прогулянка була скандинавська, яка дуже сподобалася. Цікаво. Аналіз крові зробила на глюкозу, і очний тиск виміряла, ще хочу флюорографію зробити. До лікаря не завжди встигаєш, а так зручно і цікаво".

Авторка: Ярослава Антошевська.

Новости Украины