У Житомирі визначили місця офіційного продажу новорічних сосен та ялинок

ЯЛИНКА

Рішення «Про організацію тимчасових торговельних майданчиків у м. Житомирі для торгівлі хвойними деревами» прийняли під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради сьогодні, 16 грудня.

Про це інформують на сайті Житомирської міської ради.

Тимчасові майданчики для торгівлі хвойними деревами будуть працювати з 18 по 31 грудня цього року за наступними адресами:

 • вулиця Велика Бердичівська, 71 (ріг вулиць Великої Бердичівської та Довженка);
 • вулиця Вітрука, 13, 41;
 • вулиця Покровська, 96, 131, 151;
 • вулиця Чуднівська, 133;
 • проспект Миру, 8-10, 45;
 • вулиця Київська, 97-а-99 (майданчик через проїзну частину);
 • вулиця Небесної Сотні, 8-10, ріг вулиць Бориса Лятошинського та Небесної Сотні.

Виконавчий комітет міської ради доручив Комунальному підприємству «Інспекція з благоустрою м.Житомира» забезпечити:

 • дотримання громадського порядку та безпеки громадян під час проведення торгівлі;
 • проведення торгівлі хвойними деревами тільки з наявним маркуванням пластиковими бирками зі штрих-кодом;
 • дотримання Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 р. № 310;
 • утримання об’єктів та прилеглої до них території в належному санітарно-технічному стані та естетичному вигляді, наявність урн;
 • не допускати здійснення торгівлі іншою продукцією та постійно вживати заходи щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі хвойними деревами. У разі встановлення фактів порушень вжити невідкладних заходів згідно чинного законодавства.

Кожен день наближає нас до найочікуванішої та найчарівнішої пори року – зимових свят. І, безумовно, одним із головних його атрибутів залишається новорічна ялинка. Лісівники Житомирщини підготували до новорічно-різдвяних свят 400 тисяч хвойних дерев. В Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства застерігають, що в держлісгоспах заготовлятимуть деревця лише під покупця. Ніякого масового вирубування не буде! Вся заготівля проводитиметься лише на спеціальних плантаціях та в ході планового прорідження хвойних молодняків. Відтак жодної шкоди лісу та довкіллю заподіяно також не буде!

На жаль, щороку знаходяться охочі незаконно зрубати ялинку собі, а то й на продаж. Нагадуємо, працівники лісової охорони здійснюють постійне патрулювання лісових масивів, на дорогах та місцях збуту, проводяться перевірки правильності придбання та притягування винних до відповідальності, згідно чинного законодавства, а це – значні суми штрафів. Самовільна рубка новорічних ялинок, відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання адмінштрафу на громадянина від 510 до 1020 гривень і посадових осіб від 850 до 5100 гривень за одне дерево та відшкодування завданих збитків, що залежать від діаметру пня дерева і щонайменше становить 518,91 гривень.

Шановні громадяни! Будьте свідомими та не порушуйте Закон! Бережіть природу!

Источник