У Лозуватці на Кіровоградщині вирубали 100 дубів. Хто це зробив і чи законно

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Кропивницький

У гаю біля села Лозуватка Кропивницького району Кіровоградської області вирубали сотню дубів. Про це розповів місцевий житель Анатолій Миханько. Суспільне з'ясовувало, хто це зробив та чи законною була вирубка.

Два місяці тому побачив машину яка возить дубові дрова, сказав Анатолій Миханько: "Ніхто не міг подумати, що почали пиляти ці дуби. Коли ми поїхали сюди, побачили, що тут випилюється дуб. Скільки йому потрібно було рости, щоб отак вирости. А нам розповідають, що це самозасійка".

Нині на місці, де росли червоні дуби пеньки та дрова, які не встигли вивезти.

Пеньки та дрова, які не встигли вивезти. Суспільне Кропивницький

Анатолій Миханько. Суспільне Кропивницький

Ліс, де росли дуби, садила Компаніївська районна лісомеліорація, згадує жителька Лозуватки Тетяна Козімчук. Посадили червоні дуби 1995 року: "Чому тут не зробити базу відпочинку для діток? Тут могли б відпочивати евакуйовані діти. Але це все знищується, хочеться плакати".

Тетяна Козімчук. Суспільне Кропивницький

Землю передали у приватне користування

Василь Портянко, який був сільським головою Лозуватки з 2006 по 2021 роки, розповів, що після створення територіальної громади ділянку, де ростуть дуби, надали у розпорядження фермерів: "Я не знаю, на якій підставі, як це назвати. Як отак можна знищити такий ліс?"

За словами місцевого фермера Анатолія Степанова, цю земельну ділянку площею два гектари йому надала у власність Компаніївська селищна рада 2021 року для ведення селянського господарства. Є рішення сесії про передачу від 25 березня: "Там вже від дубів були пеньки. От оці пеньки ми корчуємо і готуємо цю земельну ділянку для ведення сільського господарства. У мене всі відповіді є. Там написано, що це приватна власність і оформлена вона на мене".

Місцеві намагаються запобігти вирубці

Тетяна Козімчук показала звернення жителів села щодо вирубки дубів в обласне управління лісового господарства, поліцію, екологічну інспекцію та селищного голови Компаніївки. Розповіла, що від усіх отримали відповіді, що ця земельна ділянка і територія навколо неї перебувають у приватній власності.

Зі слів жінки, звернення щодо законності вирубки червоних дубів надіслали у міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Чекають на відповідь.

Місцеві жителі проти вирубки дерев. Суспільне Кропивницький

Анатолій Миханько сказав, що жителі звертались до сільського голови щодо вирубки лісу: "Ми йому сказали, щоб заборонив вирубку лісу. Він на це ніяк не відреагував".

Селищний голова Олександр Маслюков відповів так: "Компаніївська селищна рада на звернення жителів через "Гарячу лінію” надала письмові відповіді".

Спиляні дуби. Суспільне Кропивницький

Висновок екоінспекції та позиція управління геокадастру

Екологічна інспекція Придніпровського округу не знайшла порушень у вирубці дерев. Це не лісова ділянка, сказав заступник начальника управління біоресурсів держекоінспекції Олександр Яремчук: "Цільове призначення цієї земельної ділянки – сільгосппризначення. Згідно надання повноважень – комунальна власність. Її надали у користування. На даний час вже оформлені речові права, тобто це приватна власність. Територія приватної власності обмежує наші дії".

Державна реєстрація цієї земельної ділянки відбулася 25 червня 2021 року.

Начальник управління Держгеокадастру в області Олександр Мороз сказав, що порушень земельного законодавства України там не вбачає: "Ділянку отримали місцеві, тому, відповідно до земельного законодавства, все було зроблено згідно вимог закону".

Новости Украины