У мережі розповіли про історію «київської Венеції», яку знищили під час Другої світової війни. Архівні фото

До 1943 року в Києві існувала власна «Венеція», яка розташовувалась на одному з островів посеред Дніпра. Передмостова слобідка, а це саме вона, отримала таку народну назву завдяки частим повеням, внаслідок яких місцеві мешканці переселялись на човни.

Старі фото було опубліковано у спільноті «Спрага»: в Києві цікаво» у соціальній мережі Facebook. У наші дні тут знаходиться Гідропарк.

«Дуже мало хто із сучасних киян знає щось про Передмостову слобідку, що це за район міста, коли і де вона знаходилася. Це селище на острові навпроти Лаври, засноване наприкінці 18 століття. Заселяли туди переважно робітників, приписаних до заводу Арсенал. У середині 19 століття селище з’єднане з правим берегом Ланцюговим (Миколаївським) мостом», – розповів автор посту.

За його словами, у народі слобідка називалася не інакше як «Венеція», тому що часто затоплювалася водами Дніпра, і мешканцям доводилося переселятися в човни. Весною 1943 року слобідку спалили німецькі окупанти. У 1960-х роках на її місці збудовано Гідропарк, через який проходить лінія метро та Броварський проспект.

«Саме від тієї «Венеції» і походить сучасна назва протоки острова і мосту в Гідропарку», – резюмував автор.

Нагадаємо, у самому центрі Києва розташований 16-поверховий чотиризірковий готель «Україна», який побудували на місці зруйнованого під час Другої світової війни хмарочоса Гінзбурга. Завдяки численним знімкам можна побачити, як будівельники споруджували цю будівлю.

У Києві неподалік Європейської площі в 1942 році можна було побачити британський трофейний танк Марк V. У наші дні на його місці встановлено пам’ятник В’ячеславу Чорноволу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, перший капітальний міст через річку Дніпро у Києві – Миколаївський ланцюговий – було побудовано в 1953 році. Переїхавши по ньому з правого берега на лівий мешканці столиці одразу опинялись у Чернігівській губернії.

Джерело

Новости Украины