У навчальних закладах на Вінниччині проводять уроки самооборони

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Уроки самооборони у навчальних закладах Барської громади проводить Володимир Ільченко. Інструктором із самозахисту працює 17 років. Як навчає поліцейських, військових, а тепер і цивільних розповів Суспільному.

Самообороні чоловік навчає понад пів року. Виїзні вишколи проводить, аби якомога більше цивільних знали, як себе захистити.

"Так як в країні повномасштабна війна, вважаємо, що потрібно, щоб наше цивільне населення (молодь) були готові до служби в ЗСУ. Якщо вони будуть підготовлені та призиватимуться на службу, там буде легше з ними працювати", — говорить Володимир Ільченко.

Фото: Суспільне Вінниця

За словами інструктора, лопата, чи дерев'яні держаки від сапи в умілих руках можуть стати дієвими при самозахисті. Звичайні дерев'яні палички теж можуть врятувати життя. Щоб практикуватися під час уроків самооборони використовують виключно муляжі зброї.

Третьокурсник Павло Малишев самозахисту вчиться з 15 років. Аби опанувати ази цієї справи, каже, достатньо двох тижнів. Тоді як на вдосконалення техніки можуть піти роки.

"Два роки навчаюся самозахисту, щоб у подальшому вступити у ЗСУ. Отримую навички військової підготовки — самооборона, рукопашний бій, захист від різних нападів із ножем, пістолетом", — каже Павло Малишев.

Фото: Суспільне Вінниця

Після кількох прийомів — студентам пропонують "приміряти роль жертви" та показати, як вони засвоїли теорію на практиці.

"Був випадок, коли однокласник мене зачепив. Мені це не сподобалося. Для мене це важливо, бо не знаю, що буде завтра. Ходжу усюди в селі і є закинуті місцини, були випадки зґвалтувань. Не хочеться потрапити у таку ж ситуацію", — каже студентка Яна Веркалець.

Якщо ні лопати, ні дерев'яних держаків від сапи при собі немає, а ви втрапили у халепу — за зброю може згодитися й манікюр, каже Володимир Ільченко. Довгими нігтями жінки можуть видряпати очі нападнику.

Навчитися прийомів самооборони не складно, за словами інструктора. Ліпше раз їх опанувати і не застосовувати, аніж навпаки.