У Полтаві чотири будинки відключать від централізованого опалення та гарячого водопостачання

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві ухвалили рішення відключити чотири будинки від мережі централізованого опалення та гарячого водопостачання, два з яких – житлові. Відбувається це у рамках підготовки міста до опалювального сезону. Власники квартир там добровільно відмовилися від послуг комунального підприємства "Полтаватеплоенерго".

Про це Суспільному повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Чому люди ухвалили рішення відключити будинок від мережі централізованого опалення

Пенсіонер Микола Швець проживає на вулиці Пушкіна, 1, у Полтаві. За свою двокімнатну квартиру взимку щомісяця сплачує за тепло, каже, понад три тисячі гривень. Тому планує встановити індивідуальну систему опалення.

"З 450, 3150 (гривень – ред.). Це не враховуючи те, що додатково ще доводиться платити влітку 960 гривень щомісяця. Це непомірні суми для пенсіонерів", — каже місцевий житель Микола Швець.

Будинок на Пушкіна, 1. Фото: Суспільне Полтава

Будинок на Пушкіна, 1, ще чекає на відключення.

"Я думаю, в два тижні ми вкладемося. Тільки це не з моменту рішення (комісії – ред.). Повинне бути звернення мешканців до підприємства", — каже начальник групи контролю за якістю теплопостачання "Полтаватеплоенерго" Олексій Йосипенко.

Як повідомив голова правління ОСББ Юрій Очкань, мешканці вирішили від’єднатись ще на початку року та подали необхідні документи, аби перейти на автономне опалення.

"Звернення було оформлене через загальні збори, через протокол, який підписували всі співмешканці, крім першої квартири. Цей протокол був наданий в управління житлово-комунального господарства і потім винесений на розгляд міжвідомчої комісії у міськвиконком", — каже голова правління ОСББ на вулиці Пушкіна,1 Юрій Очкань.

Централізоване опалення. Фото: Суспільне Полтава

"Висота поверху – 3 метри. Ви розумієте, що об’єм опалення кожної квартири – це не об’єм опалення цієї хрущовської квартири. Плюс до того, в катастрофічному стані перебувають внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення", — каже член правління ОСББ на вулиці Пушкіна,1 Сергій Машковський.

Готуючись до опалювального сезону, містяни ініціювали відключення своїх будинків від централізованого опалення та гарячого водопостачання. Із семи адрес, винесених на розгляд комісії Полтавської міської ради, ухвалили рішення щодо чотирьох, дві будівлі з яких нежитлові. Про це Суспільному повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Пенсіонер Микола Швець проживає на вулиці Пушкіна, 1. Фото: Суспільне Полтава

"Бажано, щоб звернення було від усіх мешканців. Ми дивимося, щоб відключення підтримували всі мешканці будинку, щоб не допустити примусового відключення окремих споживачів. Спочатку мешканці звертаються із заявою до органів місцевого самоврядування, органи місцевого самоврядування передають цю заяву на розгляд комісії. Ця комісія на своєму засіданні розглядає це і дає своє рішення щодо відключення", — каже начальник групи контролю за якістю теплопостачання "Полтаватеплоенерго" Олексій Йосипенко.

"Вони (звернення – ред.), можливо, надходять протягом року-пів року, але коли на комісії збирається певна кількість, то зазвичай такі рішення ухвалюються тоді, коли йде підготовка до опалювального періоду", говорить перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

За словами Олексія Йосипенка, від початку 2023 року у Полтаві від централізованої мережі опалення відключили два будинки. На черзі, окрім будинку на вулиці Пушкіна, також на Соборності, 34, Юрія Побєдоносцева,17, та Латишева,11а.

Новости Украины