У президента просять зрівняти виплати добровольцям, які захищають Україну

Володимиру Зеленському написали петицію.

Добровольці просять грошове забезпечення у розмірі 30 000 гривень на місяць.

Громадянин України Павло Шаповников звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням прирівняти в частині отримання грошового забезпечення і виплат бійців добровольчих формувань територіальних громад до осіб, зазначених в постанові Кабінету міністрів України №168 від 28 лютого (військовослужбовців ЗСУ). Відповідна петиція опублікована на сайті президента.

«Тобто на період воєнного стану військовослужбовцям, включно з військовослужбовцями добровольчих формувань територіальних громад та співробітниками інших безпекових відомств, виплачуватимуть додатково 30 тисяч щомісячно…», — сказано в петиції.

Автор петиції зазначає, що необхідно лише внести зміни у текст постанови Кабінету міністрів України №168: після слів «Установити, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних сил України» додати слова — «військовослужбовців добровольчих формувань територіальних громад». Також Павло Шапошников просить президента доручити Міністерству фінансів опрацювати питання нарахування доплат добровольцям із дати фактичного укладання контракту такими військовослужбовцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президента просять скасувати оплату за навчання у вишах Харкова

Щодо підтримки петиції до мешканців звернулися у добровольчому формуванні «Хартія», яке обороняє Харківщину. 

«Сьогодні 100 000 добровольців виконують завдання ЗСУ на всій лінії фронту, а їх родини в цей час не мають доходу годувальника, бо добровольці не отримують від держави бойові виплати. Внесення змін в постанову КМУ допоможе забезпечити добровольців так само, як воїнів ЗСУ», — пояснили у «Хартії».

Зазначимо, президент розглядає петиції, якщо вони набирають не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців із дня їх опублікування. Петиція про виплати добровольцям була опублікована 28 липня. Наразі вона набрала 12 110 підписів. Збір підписів триватиме ще 23 дні. Підписати петицію можна тут.

Джерело