За інформацією: Суспільне Херсон.
Херсонщина. Фахівці ремонтують пошкоджені внаслідок обстрілів РФ будинки, липень 2023 року Фото: Олексій Кулеба/Telegram
Станом на 8 вересня у Новоолександрівській та Новопавлівській громадах Херсонської області фахівці із Закарпаття відбудували 50 зруйнованих після обстрілів РФ будинків в рамках програми "Пліч-о-пліч". До кінця року планують відремонтувати близько 200. У Кочубеївській ТГ будівельники відновили 166 осель із запланованих 189.
Про це розповіли у телемарафоні "Суспільне. Спротив" очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита та голова Кочубеївської громади Херсонської області Людмила Костюк.
Закарпатська ОВА виділила з обласного бюджету шість млн грн на відновлення двох громад Херсонщини
Як розповів очільник ОВА Віктор Микита, кошти направили у Новоолександрівську та Новопавлівську громади. Взяли в роботу 271 будинок, які були зруйновані через війну. За його словами, в оселях були зруйновані дахи та стіни, вибиті двері, вікна. Наразі завдяки підрядним організаціям, у тому числі закарпатським, відновили пів сотні будинків.
"До початку опалювального сезону плануємо відновити близько 100 будинків, а до кінця року близько 200. Є низка питань, наприклад, із будівельними матеріалами, або питання щодо документів на право власності, і це теж певна затримка. Наприклад, у Новопавлівській громаді ми маємо відновити десять будинків, але там люди втратили документи на власність — їх вивезли російські окупанти, тому наразі люди відновлюють їх", — говорить Віктор Микита.
Херсонщина. В селі Орлове волонтери з Рівненщини лагодять покрівлі в будинках місцевих жителів, 16 липня 2023 року Фото: Кочубеївська СВА/Facebook
Голова Закарпатської ОВА каже, що відновлюють житло громадян, щоб ті, хто повертається, мали куди приїхати. Коли є можливість — відновлюють також державні установи та ті, що в комунальній власності громади. Оселі, які можна швидко відновити, вже відбудували — це 50 будинків. Там, де зруйновані стіни або повністю дах, роботи більше і вона триває.
"Все залежить від ситуації, і від того, як сам хазяїн співпрацює. Бо буває, що немає вдома нікого, і ми готові відновити, поставити вікна — але не маємо права зайти на подвір'я. Їздять туди й представники громад Закарпаття. Багато людей працювали на волонтерських засадах кілька тижнів. І тепер мають особисті стосунки, працюють напряму з громадою. Це і є "Пліч-о-пліч" — коли всі об'єднані, комунікують навіть без участі влади та підтримують один одного", — розповів Микита.