У Шепетівці демонтують пам’ятник Миколі Островському

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Фото: Суспільне Хмельницький

У Шепетівці сьогодні, першого грудня, розпочали демонтаж пам’ятника Миколі Островському розташованого навпроти Музею пропаганди.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора музею Юлія Ліпська.

За її словами, пам’ятник є музейним експонатом, охороняється законодавством, а матеріальну відповідальність за нього несе установа. Сам пам’ятник оцінюється у два мільйони гривень, додала Юлія Ліпська.

У Шепетівці демонтують пам’ятник Миколі Островському. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"При підготовці документів на демонтаж пам’ятника Миколі Островському зверталися до Музею терору у Львові, аби забрали його на зберігання. Музей терору погодився, але за умов дотримання чинного законодавства", — сказала заступниця директора музею.

Що відомо

  • Демонтувати пам’ятник письменнику Миколі Островському біля Музею пропаганди в Шепетівці хочуть депутати Хмельницької обласної ради. Про це Суспільному дев'ятого лютого 2022 року розповів голова гуманітарної комісії ради Віктор Бурлик. За його словами, музей та пам’ятник є власністю обласної ради, тому пам’ятник планують прибрати, відповідно до чинного законодавства.
  • Перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, просить голову ради винести на розгляд депутатів питання про демонтаж пам'ятника Миколі Островському, який розташований у Шепетівці. Даний документ знаходився у переліку проєктів рішень чергової одинадцятої сесії.
  • У Шепетівці Хмельницької області чоловік намалював на пам'ятнику Миколі Островському, який знаходиться у центрі міста, символ "Z". Правоохоронцям вдалося встановити особу, ним виявився місцевий житель. Свій вчинок він пояснив тим, що Микола Островський був комуністом і його пам'ятнику не місце у центрі Шепетівки. На чоловіка правоохоронці склали протокол про дрібне хуліганство.

Новости Украины