Україна попросить $1,3 млрд екстреної допомоги у МВФ. Гроші можуть надійти вже у жовтні


Україна попросить $1,3 млрд екстреної допомоги у МВФ. Гроші можуть надійти вже у жовтні

Ілюстративне фото: depositphotos

Міжнародний валютний фонд розширив програми антикризового фінансування, що дозволить Україні отримати додаткові $1,3 млрд у рамках інструменту Rapid Financing Instrument (RFI). Про це повідомляє пресслужба НБУ з посиланням на рішення Ради виконавчих директорів МВФ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

У НБУ пояснили, що Україна планує звернутися до МВФ за новим траншем у рамках програми екстреного фінансування у розмірі $1,3 млрд.

«Україна планує скористатися цією можливістю і звертатиметься по додаткову допомогу в сумі близько $1,3 млрд від МВФ», – повідомив регулятор.

За словами голови НБУ Кирила Шевченка, кошти від МВФ можуть надійти в Україну вже у жовтні після схвалення Ради МВФ.

У НБУ також наголосили, що готові до впровадження нової програми МВФ для України, попри війну.

Rapid Financing Instrument (RFI) надає можливість швидкого доступу до фінансової допомоги тим країнам, у яких виникли термінові потреби для збалансування платіжного балансу, зокрема внаслідок воєнних конфліктів.

  • 10 березня МВФ перерахував Україні $1,4 млрд в еквіваленті за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument, а у квітні МВФ відкрив донорський рахунок для України, який можуть поповнювати інші країни.
  • 13 вересня Зеленський заявляв, що Україна отримає від МВФ додаткові кошти у межах програми Rapid financing instrument.
  • 14 вересня Георгієва анонсувала розробку нової довгострокової кредитної програми для України.
  • Шмигаль заявив, що МВФ розпочне роботу над новою спеціальною програмою з Україною вже у жовтні.

Джерело