Зернова угода: Кабмін затвердив гарантії для суден

Зернова угода: Кабмін затвердив гарантії для суден

Фото: Пресслужба президента України Завантаження зерна на кораблі біля порту Чорноморська

Гарантії надаватимуться фрахтувальникам, операторам та/або власникам суден, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав.

Кабінет міністрів затвердив Порядок надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території нашої країни. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram в п’ятницю, 26 травня.

Зазначено, що гарантії надаватимуться фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав.

Зокрема, вони зможуть отримати компенсації у разі заподіяння шкоди під час перебування таких суден у територіальних водах України, коли такі судна для здійснення вантажних перевезень прямують до/з відкритих морських портів України.

Нагадаємо, 17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження зернової угоди ще на два місяці – до 18 липня. За час її дії морем було експортовано більше 30 млн тонн продовольства.

Разом з тим простій суден у рамках зернової угоді оцінили у $1 млрд.

Джерело

Новости Украины