ЗМІ: Росія дозволить випуск авто з двигунами Євро-0

ЗМІ: Росія дозволить випуск авто з двигунами Євро-0

Фото: Getty Images Фактично запропоновані заходи відкочують автопром РФ до стандартів 1990-х

Це пов’язано з тим, що компанія Bosch зупинила постачання систем керування двигунами, які у тому числі регулюють потужність та рівень викидів.

Уряд Росії тимчасово дозволить виробництво автомобілів усіх екологічних класів, включаючи Євро-0. При цьому згідно з чинним технічним регламентом, машини повинні відповідати Євро-5 і вище, повідомляє Коммерсант у вівторок, 19 квітня.

Дія постанови про «правила оцінки відповідності колісних транспортних засобів, що випускаються в особливий період» поширюється тільки на великі вітчизняні автомобільні концерни, в яких працюють понад п’ять тисяч співробітників.

Передбачається, що для легкових, а також для малотоннажних вантажних авто та вантажних з бензиновими двигунами екологічний клас може бути будь-яким, зокрема Євро-0.

Для легких комерційних машин і вантажівок з дизельними двигунами — вище за клас Євро-1 (класу нижче не існує), у випадку з двигунами, що працюють на газу, — Євро-3.

При цьому в постанові зазначено, що використання каталітичних нейтралізаторів, які знижують викиди, обов’язково у випадку, якщо це передбачено конструкцією автомобіля.

Чинний техрегламент Митного союзу передбачає, що всі автомобілі, які виробляються для ринку, повинні відповідати класу Євро-5 і вище. Однак у зв’язку з тим, що компанія Bosch зупинила постачання систем керування двигунами, які у тому числі регулюють потужність та рівень викидів, з цим виникли проблеми.

Джерело видання зазначило, що автоконцерни в РФ вже склали близько 5 тисяч машин, які вони не можуть реалізувати через їхню невідповідність регламенту.

Європа, США та Японія скасували випуск автомобілів класу Євро-0 з 1992 року, Євро-1 — з 1995-го. Росія запровадила стандарт Євро-2 у 2002 році.

«Фактично запропоновані заходи відкочують автопром РФ до стандартів 90-х років», — пише видання.

Нагадаємо, на початку квітня російський АвтоВАЗ призупинив виробництво. Усіх співробітників до 24 квітня відправили у «корпоративної відпустки» через брак електронних компонентів.

Джерело

Самые свежие новости от издания Корреспондент Нет: оперативная информация, фоторепортажи, актуальные события.