ЗСУ звільнили у Бериславському районі Херсонщини 61 населений пункт — заступник керівника Офісу Президента України

За інформацією: Суспільне Херсон.

Кирило Тимошенко / Фото: Скріншот з відео

Збройні сили України деокупували понад 2 400 квадратних кілометрів на півдні. Зокрема у Херсонському районі звільнено шість населених пунктів, в Бериславському — 61.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

За його словами в Бериславському районі проведені стабілізаційні заходи в 19 населених пунктах та проводиться евакуація населення.

"У селах Воронцовка та Високопілля відновлюю роботу трансформаторів. У Золотій Балці та Гаврилівці проведені роботи з відновлення мобільного покриття. Роботу вже зміг розпочати один з мобільних операторів, працюємо над відновленням роботи інших провайдерів. В найближчих планах відновлення покриття у Великій Олександрівці та Давидовому Броді. В Архангельському, Високопіллі та Осокорівці, фахівці відмічають чималі пошкодження через наслідки воєнних дій. Частина критичної інфраструктури відновленню не підлягає", — каже Кирило Тимошенко.

Також заступник керівника Офісу Президента каже, що через постійні загрози внаслідок воєнних дій, максимальне повернення державних органів влади являється вкрай важким.

"Попри це ми робимо все можливе, щоб люди вже зараз відчували підтримку та допомогу. У звільнені населені пункти передають гуманітарну допомогу, здійснюється підвіз питної води підрозділами ДСНС. Поліція вже задокументувала 107 воєнних злочинів та проводиться розмінування територій. Робота над стабілізаційними заходами триває", — сказав Кирило Тимошенко.

Що відомо:

  • 5 жовтня Збройні сили України звільнили та стабілізували Нововоскресенське, Новогригорівку та Петропавлівку.
  • На Херсонщині ЗСУ звільнили 8 населених пунктів: Любимівку, Хрещенівку, Золоту Балку, Біляївку, Українку, Велику Олександрівку, Малу Олександрівку та Давидів Брід
  • В Бериславському районі Херсонщини звільнені 56 населених пунктів. До повномасштабного вторгнення у районі було близько 96 тисяч населення. Понад 50% жителів виїхало.
  • 4 жовтня підрозділи однієї з бригад Десантно-штурмових військ Збройних Сил України звільнили від російських військових населений пункт Мала Олександрівка на Херсонщині.
  • Над селом Давидів Брід, військові Одеської 35 бригади морської піхоти підняли український прапор.

Новости Украины