162 дні у російській окупації: у Вінниці презентували книгу-щоденник переселенки з Маріуполя

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

У бібліотеці імені Валентина Отамановського презентували книгу переселенки з Маріуполя Любові Шуляк "Маріупольський щоденник". У книзі жінка розповіла про 162 дні, які провела у російській окупації.

До Вінниці Любов Шуляк приїхала торік у серпні. Зараз живе у Німеччині, де проходить лікування її чоловік. Під час обстрілу йому відірвало частину стопи, розповів Суспільному голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський.

"Це унікальна книга. Написала його не письменниця, не журналістка, людина без літературного досвіду, але не обмежена рамками. Щоденник чудово скомпонований. Записи не повторюються, щодня відбувалися нові події. Жінка, яка його написала, змогла вивезти записи через три блокпости окупантів, ризикуючи життям", — говорить Вадим Вітковський.

Фото: Суспільне Вінниця

Розповіді про життя в окупації проілюстровані світлинами, які жінка робила на телефон. На обкладинці — її розбомблений будинок. У нього торік 3 березня влучили два російські снаряди.

Гроші на друк книги зібрала ГО "Українська Платформа Жінки в Бізнесі". Надрукували сотню примирників. Частину з них віддали рідним авторки, частину громадській організації.

Про Любов Шуляк Суспільне розповідало торік наприкінці листопада. Нашій знімальній групі жінка показала рукописний варіант щоденника. Розповіла про те, як вдалося провести фото та записи через три блокпости.

Новости Украины