62 ПОРУШЕННЯ ВИЯВИЛИ В ГОТЕЛІ НА ПРИКАРПАТТІ, ДЕ ПОТРУЇЛИСЯ ДІТИ З ЧЕРНІГІВЩИНИ

Брудний посуд та білизна, антисанітарія у приміщеннях, байдужий персонал – в таких умовах жили діти, які приїхали на спортивні збори в готель «Таємниця Карпат», що розташований у селі Яблуниці, Поляницької громади на Прикарпатті. Там перебували 80 людей з Чернігівщини: 70 дітей та 10 тренерів і батьків.

22 липня стало відомо про масове отруєння дітей. Подробиці дізнавалися журналісти Суспільного.

Всеукраїнські збори організовувала Вінницька Федерація тхеквондо. Збір мав проходити з 17 по 27 липня. З симптомами отруєння до лікарень Івано-Франківщини потрапило 16 дітей і двоє дорослих. Попередній діагноз – гострий гастроентероколіт. Серед них восьмеро дітей і один тренер – з Чернігівщини.

Зі слів тренера Богдана Чигогидзе, зараз чекають на результати аналізів, які мають встановити причину отруєння. Держпродспоживслужба в Івано-Франківської області провела перевірку готелю «Таємниця Карпат» на Яремчанщині. За їхнім повідомленням, заклад не мав дозвільних документів, щоб приймати дітей на відпочинок.

Загалом виявили 62 порушення. Заклад тимчасово закриють на десять днів. Причини та обставини захворювання встановлюють поліцейські.

Журналісти з Суспільного Карпат побували в готелі та в лікарні, куди шпиталізували учасників спортивних зборів.

За їх повідомленням, прохід до відпочинкового комплексу 23 липня був закритий. Чоловік, який представився журналістам охоронцем, не пропускав на територію і запевняв, що там нікого вже немає. Згодом з фіртки вийшли діти з дорослими. Це – батько та бабуся однієї зі спортсменок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДІТЕЙ З ЧЕРНІГОВА, ЯКІ БУЛИ У СПОРТИВНОМУ ТАБОРІ НА ПРИКАРПАТТІ, ПІСЛЯ ПРИЇЗДУ ОГЛЯНУТЬ ЛІКАРІ

Лариса Савченко розповідає, що не спала дві ночі – допомагала дітям та прибирала у кімнатах. Впевнена, що отруїлися діти через неправильно облаштовану каналізацію.

«Я сама зняла відео, сама ходила – там в них був туалет і все це стікало на компот, печиво та виделки. тепер мене називають провокатором. Так ось, скажіть мені: три дні дітям погано, ніхто не знаю причин і з’ясовувати не хочуть».

Двох дівчат забрали додому до Чернігова. Загалом з нашого міста приїхали дві групи дітей загальною чисельною 80 осіб. За словами тренера однієї з груп Богдана Чигогидзе, 56 вже відправили додому. Ще 24 залишаються у готелі або в лікарнях. Розповідає, що працівники готелю не допомагали їм.

«У нас є розмова, коли вийшов перший раз на контакт працівник бази. він нам обіцяє «все вирішимо, все зробимо. дітям і ліки, і харчування. опечатали їдальню – і вчора діти цілий день не їли. вчора вони пообідали, коли ми їх вивели, самі тренери зібрались», – говорить Богдан Чигогидзе.

У Яремчанській центральній міській лікарні зараз перебуває десятирічна Катерина Карета з Чернігова. Пригадує, що погано їй стало вночі: у неї піднялась температура, а згодом розпочала блювати. Каже, на території були лікарі, які кололи їй якісь уколи. Коли стало зовсім погано – дівчинку відвезли до лікарні.

Источник