Бійцю з Вінниччини, який втратив ноги, передали авто на ручному керуванні

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Андрію Собковському, який внаслідок влучання російської ракети втратив обидві ноги передали автомобіль. Фото: Суспільне

Андрію Собковському, який внаслідок влучання російської ракети втратив обидві ноги передали автомобіль. Придбали його за гроші українського програміста. Історію бійця дізнався від керівника фонду "Центр спасіння життя" Вʼячеслава Запорожця. Він протягом 5,5 місяців опікується хлопцем.

Фото: Суспільне Вінниця

“Інвестор написав: хочу допомогти Андрію і перерахував 15 тисяч доларів. Зробіть йому те, що потрібно. Ми за 10 тисяч придбали авто, ще 5 є на протези", – каже Вʼячеслав Запорожець.

Фото: Суспільне Вінниця

Автівка – вживана. Повнопривідна, має атоматичну коробку передач, на ручному керуванні, аби Андрій міг її водити.

"Жили як люди, а тепер вони на скотів перетворилися"

Фото: Суспільне Вінниця

Дідусь хлопця, колишній кадровий військовий розповідає, востаннє онук їздив за кермом ще до армії. Влітку на протезах встиг їх на тракторі покатити. Андрієм пишається. Ось лише не втямить, чому діти та онуки його колишніх побратимів бомблять Батьківщину.

"Разом служили. Я служив в авіації на Сахаліні. Були різні національності. Жили як люди. А зараз вони на скотів перетворилися", – каже Станіслав Собковський.

Фото: Суспільне Вінниця

Разом з Андрієм отримувати автівку приїхали батьки, друзі та дівчина Софія. Жодної миті, каже, не було стараху, що далі.

"Я була готова. Не було думок розійтись. Як інші люди. Я не бачу у цьому нічого страшного. Інші з цим живуть і все буде добре", – розповідає Софія.

“Від казарми нічого не залишилось”

Фото: Андрій Собковський

Андрію Собковському — 20 років. На момент повномасштабного вторгнення він 11 місяців прослужив в армії. 7 квітня був у частині. До зони бойових дій їх, каже, не посилали. Охороняли частину.

Фото: Андрій Собковський

"Прилетіло три ракети в частину. Одна в штаб, дві — в казарму. Від казарми нічого не залишилось. Одна ракета розірвалась прямо над нами. Нас всіх засипало. В підвалі нас було 27 чоловік. Ми охроняли частину. У нас там 17 загиблих, 5 поранених", — каже Андрій Собковський.

"На постійні протези ще потрібні гроші"

Того дня йому ампутували обидві ноги. Далі почався тривалий шлях лікування та реабілітації. Спочатку в Одесі, потім у Києві. На одній нозі провели 4 операції, на іншій — одну. Вдома Андрій останній місяць. З травня під опіку його взяли волонтери фонду “Центр спасіння життя”. За 4 місяці в Києві отримав і лікування, і протези. Зараз у Андрія — тимчасові. На постійні ще потрібно буде збирати гроші, — каже керівник фонду Вʼячеслав Запорожець.

"Один протез 20 тисяч євро коштує. Держава компенсує 600 тисяч. Цих грошей не вистачає", розповідає Вʼячеслав Запорожець.

Андрій нині мешкає в місті Бар. Дистанційно працює на Укрзалізниці. До служби в армії отримав водійське посвідчення. Тепер у нього є власне авто. Після першого тестдрайву Андрій підсумовує — буде їздити.