«Це в них поклик серця». Художник Віктор Орлі про французів, які допомагають Україні

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Маніфестація 14 січня 2023 року. Фото: Facebook Victor Orly

Щосуботи у французькому місті Марсель відбуваються маніфестації на підтримку України. Їх організовує французький художник Віктор Орлі (Геннадій Гребньов). Він сам з Кропивницького. З 2004 року живе й працює у Франції. Мітинги збирають до тисячі людей. Також сотні жителів Франції волонтерять на користь України. Купують для українських міст і сіл генератори, ліки, медичне обладнання, пересувні шпиталі.

Маніфестації без перерви

Першу маніфестацію провели в день повномасштабного вторгнення, згадує Віктор Орлі. Вона зібрала 800 людей. Після цього маніфестації проводять щосуботи без винятку. "У нас жодної перерви не було. Нам не заважають ні дощ, ні буря, ні вітер, ні спека. Ми постійно маніфестуємо".

Маніфестація 14 січня 2023 року. Facebook Victor Orly

Віктор Орлі (ліворуч) на маніфестації 14 січня. Facebook Victor Orly

Кожна маніфестація маю свою тему. Її обирають колективно під час зустрічі організаційного комітету. Тема залежить від подій в Україні й світі. "Це можуть бути різні саміти, рішення щодо постачання чи непостачання зброї, санкції щодо Росії або окремих росіян, – каже Віктор Орлі. – І відповідно до цієї теми звучать наші вимоги, прохання, декларації й протести".

Новости Украины