До 16-ої річниці 26-ої артбригади презентують фільм «Луна 333»

До Дня створення 26 артилерійської бригади, на 16-ту річницю частини, 5 липня планується презентація фільму «Луна 333» — про бойову історію славної артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Основою стала документальна книга Олега Калашникова та Михайла Жорохова «Вогнем та залізом» — про участь бригади у російсько-українській війні 2014-2015 рр., каже автор сценарію, молодший лейтенант, пресофіцер Олег Калашников.

До 16-ої річниці 26-ої артбригади презентують фільм «Луна 333»

До лав бойової бригади, одягнувши військову форму, прийшов близько року тому режисер і сценарист, відомий в Україні спортивний журналіст Олексій Гончарук. Став військовослужбовцем, каже, аби побачити, все так би мовити, ізсередини, стати ближчим до своїх героїв.

Що ж це за 333? Багато хто знає – це команда, яку використовують артилеристи. Від солдата й до офіцера розуміють її значення, як: «Точно і в ціль!»

У документальному фільмі про 26-у артбригаду задіяно 35 спікерів. Це діючі військовослужбовці, І-ої хвилі мобілізації, волонтери, рідні загиблих, реконструктори «Центру історії Вінниці». Використані кадри бойового злагодження бригади на полігоні та відео, знято бійцями на смартфони у зоні бойових дій.

Фільм знято власними силами, за сприяння керівництва частини, кажуть автор сценарію і режисер. На волонтерській основі надана допомога друзів Олексія з команди, яка працювала з ним до того часу, як став військовим. Особливу атмосферу, зазначають, створює музика.

Попереду у творчих людей у формах ще чимало роботи, бо ж війна триває. Олексій Гончарук уже планує новий фільм, про іншу частину, а Олег Калашников продовжує збирати новітню історію славної 26-ої артилерійської. Фільм «Луна 333» презентуватимуть 5-6 липня, до 16-ої річниці створення бригади, у Бердичеві та інших містах. А в телеефірі ТРК «ВІК» документальний фільм вийде у неділю о 10-ій та 20-ій годинах (повтор у понеділок у ті самі години).

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

Джерело: trkvik.tv

житомирщина житомирська область 36-та бригада бердичів бердичівщина відео

Источник