До володінь княжого роду Острозьких навідатися можна відтепер і онлайн

Спадщина князів Острозьких займає вагоме місце у нашійісторії та культурі. Перемога в битві підОршею, заснування Острозької академії, видання Острозької Бібліїта інші вагомі здобутки прославили княжий рід на весь світ, а легенди про їхні безмірні багатства та сімейні історії вражають й досі.

Для того, щоб представити спадщину княжого родуширокій аудиторії, в 2019 році був ініційований проект «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких» https://www.ostvr.com/uk.Цеперша спробаоб’єднатиінформацію про надбання князіву вигляді онлайн платформи для популяризаціїкультурної спадщини княжого родув інтерактивному форматі.

Засновниціпроекту –АнастасіяДрачукта ОлесяГощук.

Першийетаппроекту,щовключавствореннявеб-ресурсу танаповненняйогоматеріалами,здійсненозапідтримкиУкраїнськогокультурного Фонду.Задопомогоюсучаснихтехнологій,зокремаметодуфотограмметрії,булооцифрованопонад20автентичнихекспонатівXIV-XVIIст. Длястворенняоднієї3Dмоделізробленовід400 до 1500високоточнихфотографій.Такожвідзнято 5 відеовіртуальноїреальності, якізанурюютьглядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких.УцьомуроцідлядоповненнявіртуальногомузеюбуластворенаінтерактивнакартаволодінькнязівОстрозькихhttps://www.ostvr.com/uk/map-діджитал-платформа дляпредставленнякультурноїспадщинитериторіальнихволодінькнязівОстрозьких(XII-XVII ст.)

Інтерактивнакарта –цеефективнийтацікавийзасібдля онлайнмандрівкинайцікавішимимістамип’ятикраїнсвіту–України,Польщі,Білорусії,ЛитвитаСловаччини,якіколись належали княжому роду та доцьогочасузберігаютьсвоєісторичненадбання.Вона стане внагоділюбителяммандрівок,якічерезкарантинніобмеженнянеможутьактивноподорожувати.Завдякиінтерактивнійкартіможнавіртуальнопобуватив 15містах,щовходили доострозькогокнязівства, тасплануватисобімайбутнюреальнумандрівку.ПроектреалізованийзапідтримкиHouseofEurope.

Длявтіленняцифрового проектубулоствореноживописнукартуволодінькнязівОстрозьких. Над неюпрацювавкиївськийхудожникЮрійНікітінспільнозісторичнимконсультантом проектуМиколоюБендюкомhttps://www.youtube.com/watch?v=fyVO17IZbjg

Проект також має освітню складову. Це 4відеолекціїдля школярів, що вивчають період князів Острозьких наурокахісторії(відео доступне за посиланням —https://www.youtube.com/watch?v=mhHX-G0JKt0&list=PLOwvce2w0-ujyJQrM8FuDD0zApRws_SW6).

А коротко про 500-літню історію формування володінь князів Острозьких можна дізнатися з анімаційного відеоhttps://www.youtube.com/watch?v=bIPOEwRpY4A&t=14s

Всіх, хто цікавиться українською культурною спадщиною та шукає змістовний контент в інтерактивному форматі, запрошують слідкувати за проектом на сторінці в фейсбуціhttps://www.facebook.com/OSTVR, а також мандрувати шляхами князів Острозьких онлайн та оффлайн.

За матеріалами ГО «Братство ім. Князів Острозьких»

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Источник