«Допомагав виводу полонених з російського полону». У Сумах судять чоловіка, обвинуваченого у держзраді

За інформацією: Суспільне Суми.

Фото: Суспільне Суми

11 квітня у Сумському зарічному районному суді продовжили досліджувати докази за статтею "Державна зрада" щодо чоловіка, якого обвинувачують у тому, що він нібито збирав дані про місце дислокації українських військових і об’єктів інфраструктури для передачі представникам Російської Федерації.

Прокурор Володимир Передерій представив телефонні розмови обвинуваченого навесні 2022 року.

"Обвинувачений спілкувався з невідомою особою, і невідома особа повідомляла, що були обстріли в Бурині. Тому, на мою думку, обвинувачений збирав дані про обстріли на території Сумської області", — сказав він.

Суддя Олексій Сибільов запитав, чи називав обвинувачений чітко місце. На його питання прокурор відповів, що він не називав чітко місце, але цікавився даною інформацією з метою, на ого думку, передати представникам російських спецслужб.

На думку захисту, цікавість до обстрілів ще не означає, що людина збирає про них інформацію.

"На той час, 1 квітня 2022 року, я скажу, що всі цікавились, де були обстріли, щоб не попасти під обстріли", — сказав адвокат обвинуваченого Сергій Хурсенко.

Частина прослуханих розмов мала приватний характер і, за словами самого прокурора, не мала відношення до справи.

"Прокурор, ви розумієте, що ми зайвий час витрачаємо, виділений на дослідження доказів? І суд працює непродуктивно, це призводить до затягування процесу, на те, що ви не знаєте, які саме докази мають значення і не доводите їх суду?", — сказав суддя, звертаючись до Володимира Передерія.

В інших розмовах обвинувачений домовлявся про зустріч, мета якої не була озвучена. За його власними словами, до нього звернувся мешканець Краснопілля, який під час російської окупації познайомився з представником російської спецслужби.

"Я не зв’язувався ні з якими представниками спецслужб РФ, я зв’язувався тільки з громадянином України з Краснопілля, який попросив, щоб я йому допоміг визволити наших українських громадян з полону. Я телефонував своєму однокласнику, завдяки якому звільнили з-під Ромнів нашого афганця з полону, і разом з ним ще три людини. Я дзвонив йому, і в розмові з ним сказав, що якщо є в тебе така можливість, допоможи людині з Краснопілля, який там спілкувався з вашим росіянином, щоб йому допомогли виручити з полону цих громадян", — розповів на суді обвинувачений.

"Допомагав через представників російської спецслужби виводу українських полонених з російського полону. Це і є державна зрада, правильно?Це є як часткове спілкування обвинуваченого з представниками РФ", — сказав на це прокурор.

За повідомленням прокурора, чоловіка з Краснопілля, який під час окупації спілкувався з представником російської спецслужби, до відповідальності не притягували. Розглядати докази продовжать на наступному засіданні.

Читати ще

Читати ще «Передавав координати та намагався влаштуватися в ОВА». Сумчанина судитимуть за державну зраду

Читати ще 15 років за ґратами проведе російський агент, який готував прорив ДРГ до Сумщини — СБУ

Читати ще Співпрацювали з ФСБ. Двох молодиків з Сумщини підозрюють у держзраді

Новости Украины