Галущенко: Україна закінчує опалювальний сезон із профіцитом потужності

Галущенко: Україна закінчує опалювальний сезон із профіцитом потужності

Фото: facebook.com/german.galushchenko

Україна закінчує опалювальний сезон із профіцитом потужності, а також із достатніми запасами газу та вугілля. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час розширеного засідання президії конгресу місцевої та регіональної влади за президента України, повідомляє сайт Кабміну.

Глава Міненерго повідомив, що всього з жовтня минулого року по енергетичній інфраструктурі України Росією було здійснено 31 повітряну атаку, з яких 14 масованих ракетних ударів та 17 – атаки групами дронів-камікадзе. Було вражено ключові енергетичні об’єкти – теплові електростанції, теплоелектроцентралі, гідро- та гідроакумулюючі станції, підстанції системи передачі. Крім того, на сьогодні частина потужностей, що генерують, знаходиться під тимчасовою окупацією. Однак, незважаючи на руйнування, українські енергетики змогли зберегти енергосистему цілісної, «колапсу, на який так сподівався ворог, не сталося», наголосив Галущенко.

Міністр наголосив, що вже 21 день поспіль в енергосистемі забезпечується баланс попиту та пропозиції без обмежень споживачів. Це було досягнуто за рахунок дострокового завершення ремонтів на енергоблоках АЕС, оперативного відновлення низки енергоблоків теплової генерації, сприятливих метеорологічних умов, зростання виробництва електричної енергії на ГЕС та збільшення генерації на сонячних електростанціях.

— Ми виходимо зі складної зими повністю забезпеченим паливом – станом на 3 лютого запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 1160 тис. тонн. Це на 375 тис. тонн більше ніж на аналогічну дату минулого року. Запаси природного газу у підземних сховищах України становлять – 9,7 млрд м3 (близько до минулорічних обсягів), — зазначив Галущенко.

Глава Міненерго зазначив, що вже розпочалася підготовка до наступного опалювального сезону. Зокрема, проводять ремонти пошкоджених потужностей, що генерують, які доцільно відновлювати. Також здійснюється відновлення системи передачі та систем розподілу, реалізуються проекти з будівництва малої газової генерації, розосередженої за населеними пунктами та окремими споживачами. Крім того, плануються державні програми стимулювання будівництва резервних систем харчування для критичної інфраструктури та домогосподарств невеликої потужності, які передбачають встановлення сонячних панелей або вітротурбін із установками для зберігання енергії, з відповідним гібридним інвертором, який може працювати як в автономному режимі, так і в рамках синхронізації. з мережею.

Джерело

Новости Украины