Стоктон Раш (Фото — скриншот із відео)
Експерти багаторазово попереджали Стоктона Раша, генерального директора компанії OceanGate та автора батискафа «Титан», про загрози безпеці, які не вирішені в його проєкті, проте він постійно відкидав їх як «безпідставні». Про це повідомляє CNN.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
Агентство цитує голову комітету з пілотованих підводних апаратів Товариства морських технологій Вільяма Конена, за словами якого, Раш регулярно отримував від експертної спільноти попередження про те, що в його проєкті не вирішено цілу низку проблем з безпекою, проте всі такі попередження відкидав.
Крім того, батискаф «Титан» до його введення в експлуатацію не пройшов усіх необхідних випробувань, які були потрібні через особливості його конструкції. Конен сказав, що корпус із вуглецевого волокна у батискафа «вимагає особливої уваги просто тому, що цього ніколи не робили раніше». Він вважає, що це передбачало «немало додаткових випробувань, аби пройти процес сертифікації з безпеки».
Конен стверджує, що експерти з підводних пристроїв багаторазово розмовляли з Рашем і навіть направили йому листа, в якому попереджали його, що він «ігнорує частину накопичених знань», проте відповідь Раша незмінно зводилася до того, що «наявні правила душать інновації», що вони «надто повільні» і його власний метод «краще».
CNN цитує лист одного з експертів, у якому той у березні 2018 року попереджає Раша, що той «потенційно ставить себе та своїх клієнтів у небезпечну ситуацію».
«У своїй гонці до «Титаніка» ви дзеркально повторюєте знамените гасло «воно в принципі непотоплюване», – пише експерт.
Раш використав «Титан» для занурень, хоч він так і не пройшов через процедуру незалежної сертифікації безпеки.
ДОВІДКА. 18 червня 2023 року батискаф «Титан» о 09:00 за місцевим часом почав занурення до затонулого «Титаніка» і майже через дві години перестав виходити на зв’язок. Підйом апарату на поверхню океану, запланований на 18:10 за Києвом, не відбувся. О 18:35 рятувальники США та Канади розпочали спільні пошуки зниклого «Титана», які були закінчені ввечері 22 червня. За підсумками рятувальних операцій було заявлено, що батискаф та його екіпаж, найімовірніше, загинули, включно з власником компанії OceanGate Стоктоном Рашем.
- За даними ВМС США, акустична система для виявлення ворожих підводних човнів зафіксувала підводний вибух за кілька годин після занурення батискафа «Титан».
- 22 червня компанія OceanGate заявила, що, за її даними, п’ятеро людей, які перебували на борту батискафа «Титан», загинули.