Пуск ATACMS (фото — USAASC, Tara Hutcheson)
Оскільки на середину січня 2023 року США відмовляються дати Силам оборони України ракети ATACMS з дистанцією враження до 300 км, деякі британські чиновники «відповідно до прогресивнішого ставлення Лондона до військової підтримки Києва» нібито висловили готовність поставити системи далекого радіусу дії. Про це повідомили CNN джерела, знайомі із цим питанням.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
США поки що проти цієї ідеї через те, що побоюються якоїсь ескалації, коли ЗСУ почнуть бити такими ракетами по складах, пунктах управління та інших військових об’єктах в глибині території Росії.
«Що стосується питання ATACMS, я думаю, що ми дотримуємося, так би мовити, позиції «згодні не погоджуватися» з цього питання», – пояснив 18 січня на брифінгу заступник голови Пентагону Колін Каль.
Джерела CNN повідомили, що з урахуванням «більш агресивної публічної позиції британців» українська влада нібито попросила Лондон на зустрічі 19 січня взяти на себе більш провідну роль у цьому плані.
Читайте також: Остін та Пісторіус учора так і не розв’язали питання про західні танки для України – CNN
«Вони [українці] також хочуть, щоб британські офіційні особи агресивніше інформували союзних міністрів закордонних справ та міністрів оборони про те, що, на думку українців, є оперативними реаліями війни та що їм потрібно для перемоги», – пише ресурс зі слів співрозмовників.
20 січня на авіабазі Рамштайн у Німеччині відбудеться чергове засідання антиросійської коаліції. Очікуються рішення щодо танків для України або, як мінімум, з іншої бронетехніки.
- 12 вересня 2022 року Україна показала США список озброєння для контрнаступу 2023-го: там були АTACMS. Коли голову Пентагону Остіна запитали, чому у ЗСУ немає цих ракет, він відповів, що «справа не лише в обладнанні».
- У грудні Times із посиланням на співрозмовника у Пентагоні писали, що США нібито більше не наполягають, щоб Україна не била по цілях в РФ.
- 16 січня Каль заявив, що США визнають необхідність України бити по таких цілях.
- Після місяців обговорень Вашингтон «починає визнавати», що Києву може знадобитися більша сила, щоб завдавати ударів по російських цілях у тимчасово окупованому Криму, пише NYT.
Читайте також: Топреспубліканці критикують Байдена та Шольца за нерішучість. Вимагають Leopard та ATACMS