Яку назву матиме площа Гагаріна та інші вулиці міста – у Вінниці розпочалось онлайн голосування

З 30 серпня у Вінниці розпочалось онлайн-голосування з перейменування вулиць. Пропонується змінити назву 38 топонімів, які мали відношення до радянського чи імперського минулого.

Про це йдеться на сторінці Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Участь в голосуванні можуть брати вінничани на сайті https://consult.e-dem.ua/polls, але потрібно зареєструватись.

Триватиме голосування до 9 вересня включно.

«Варіанти підготувала Рада з питань історії, культурної спадщини та топоніміки на основі звернень мешканців. Вінничанам не байдуже, які сенси нестиме простір, в якому вони живуть.

Ми – українське місто. Важливо повернути свою історію і свій культурний код. Наша громада почала цю роботу раніше. І маємо продовжувати робити це разом – спільно з містянами, науковцями та експертами. Дякую усім вінничанам, хто долучається до цього процесу», — написав Сергій Моргунов.

В опитуваннях на платформі електронної демократії розмістили назви 38 топонімів.

«Перейшовши» у розділ з назвою вулиці, можна обрати варіант для перейменування. Наприклад, на перейменування вулиці і проїзду Немировича-Данченка, п’ять пропозицій на вибір — Петра Столярського, Олійна, Михайла Маслюка, Володимира Даценка (колективне звернення), Братів Малакових (рекомендація Ради).

Щодо перейменування площі Гагаріна два варіанти – Паркова або Каліча/Калічанська (рекомендація Ради).

Яку назву матиме площа Гагаріна та інші вулиці міста – у Вінниці розпочалось онлайн голосування

Нагадаємо, наприкінці квітня у Вінницькому центральному парку імені М. Д. Леонтовича демонтували пам’ятник Максиму Горькому. Перейменували шість вулиць і парк. Також перейменовано вулицю Блока на вулицю Героїв поліції, вулицю Тімірязєва — на вулицю Захисників Неба, вулицю Некрасова — на вулицю Героїв Нацгвардії.

Джерело