Китаю кажуть: Росія вчиняє геноцид українців, де ваша реакція. Пекін: Ми за діалог


Китаю кажуть: Росія вчиняє геноцид українців, де ваша реакція. Пекін: Ми за діалог

Мао Нін (фото — пресслужба МЗС КНР)

Коли спікерку Міністерства закордонних справ КНР запитали на брифінгу, чи надасть Китай допомогу Україні у відновленні після руйнувань, чи закличе російського диктатора Володимира Путіна перестати знищувати цивільну інфраструктуру, дипломатка Мао Нін заявила, що «принциповий вихід» для «українського питання» – переговори з Росією.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Журналіст Reuters нагадав їй, що у всій Україні десятки мільйонів людей у зимових умовах живуть без електрики та опалення через воєнні злочини країни-терориста РФ – ракетні удари по енергосистемі, і запитав – а що Китай, де його реакція?

Представниця МЗС КНР відповіла традиційно: «Позиція Китаю щодо українського питання послідовна і зрозуміла».

«Ми завжди серйозно ставимося до гуманітарної ситуації в Україні та вважаємо, що невідкладним пріоритетом є якнайшвидша деескалація напруженості шляхом діалогу та переговорів. Це принциповий вихід для українського питання», – заявила вона.

Читайте також: Макрон попросив главу КНР «повернути Путіна» до переговорів. Той сказав, що «ми за мир»

Спікерка китайського відомства додала – «сподіваємося, що міжнародна спільнота відіграє конструктивну роль у послабленні напруженості та пошуку політичного вирішення кризи, що й робить Китай».

Китай принципово не називає найбільшу війну в Європі за багато десятиліть війною, а використовує термін «українська криза», співзвучний з пропагандою Росії. Офіційний Пекін не засудив ані агресії РФ, ані жодного з численних воєнних злочинів її армії: все це в позиції держави та інформаційному просторі КНР просто ігнорують. Іноді спікери КНР звинувачують у початку російської війни на знищення України та її народу США та НАТО – тобто роблять те, що і Москва. Тим часом, за відомою інформацією, Китай не надає РФ військову допомогу у цій війні.

  • 22 листопада 2022 року Китай призупинив закупівлю частини російської нафти напередодні санкцій.
  • У той самий день глава Пентагону Остін вперше зустрівся з главою Міноборони Китаю, закликав дати спокій Тайваню.
  • У ЄС наприкінці листопада заявили – «те, якими будуть стосунки з Китаєм, ознаменує історію цього століття».

Читайте також: Генсек НАТО застеріг Захід від нових залежностей, особливо від Китаю

Джерело

Новости Украины