Королева Данії пояснила, чому позбавила онуків титулів принців та принцес

Королева Данії пояснила, чому позбавила онуків титулів принців та принцес

Фото: Rune Hellestad/Getty Images

Королева Данії Маргрет II пояснила, навіщо позбавила онуків титулів принців та принцес, зокрема чотирьох дітей молодшого сина, принца Йоахіма. За словами монарха, це рішення вона вважає «необхідним для захисту монархії у майбутньому». Таке «коригування» дозволить молодшим членам сім’ї не бути обмеженими обов’язками, які накладає на них королівський статус.

— Моє рішення назрівало давно. З моїм 50-річним перебуванням на троні природно як озиратися назад, так і дивитися вперед. Мій обов’язок і моє бажання як королеви – забезпечити, щоб монархія завжди формувалася відповідно до вимог часу. Іноді це означає, що необхідно приймати складні рішення, і завжди буде важко знайти слушний момент, — цитує заяву королеви CNN. — В останні дні була сильна реакція на моє рішення щодо майбутнього використання титулів для чотирьох дітей принца Йоахіма. Це, звісно, торкається і мене. Носіння королівського титулу пов’язане з низкою зобов’язань та обов’язків, які у майбутньому будуть покладені на меншу кількість членів королівської родини.

Королева Маргрет II також вибачилася перед членами сім’ї, що її рішення спричинило їм біль.

— Я прийняла рішення як королева, мати і бабуся, але, як мати і бабуся, я недооцінила, наскільки сильно мій молодший син та його родина відчувають себе постраждалими. Це справляє велике враження, і за це я перепрошую, — додала вона.

Старший син королеви кронпринц Фредерік є першим у черзі на королівський престол, а його перший спадкоємець, принц Крістіан, — другим. Усі четверо дітей Фредеріка збережуть свої титули на відміну дітей молодшого сина Маргрет II Йоахіма. Проте його два старші сини від першого шлюбу, 23-річний Миколай та 20-річний Фелікс, у майбутньому зможуть посісти трон у порядку наслідування.

Про позбавлення членів сім’ї титулів королева оголосила наприкінці вересня. Згідно з ним, з 2023 року онуки її молодшого сина більше не будуть називатися принцами чи принцесами, а стануть графами та графинею Монпеза. Колишня королівська невістка графиня Олександра виступила проти майбутніх змін.

 

Джерело