«Миколай крокує від Тернополя до Херсона»: у Тернополі розписували пряники для херсонських дітей

За інформацією: Суспільне Херсон.

Тернопіль. Пряники, які розмалювали для дітей у Херсоні, грудень 2022 Фото: Суспільне Херсон

У Тернополі вирішили порадувати дітей з Херсона. Так започаткували акцію "Миколай крокує від Тернополя до Херсона". Вона проходить одразу у 10 тернопільських школах. Імбирні пряники та зібрані подарунки спочатку відвезуть до Одеси у благодійну організацію "Живо", звідти волонтери їх доправлять на Херсонщину.

Софія Більська теж розписує пряники. Дівчинка з Берислава, у лютому її родина виїхала до Тернополя. Софія постійно спілкується з друзями, які лишились в окупації. Каже, хоче, щоб попри все у них теж було новорічне свято.

"Я б хотіла, щоб на новий рік діти мали дуже багато подарунків, щоб вони були щасливі", говорить Софія.

У школах Тернополя розписували пряники для дітей Херсона, грудень 2022 Фото: Суспільне Херсон

Херсонка Юлія Сидоренко виїхала з міста у квітні. Каже через вибухи постійно плакав молодший син. Та й сама зрозуміла, що допомагати землякам на підконтрольній території буде більше можливостей. У Тернополі одразу долучилась до збору речей та грошей для тих, хто лишився в окупації. До новорічних свят каже, вирішили порадувати діток з рідного Херсона. Так започаткували акцію "Миколай крокує від Тернополя до Херсона". Захід не перший. Його проводять одразу у десяти тернопільських школах.

"Цього разу розписували пряники. Акція дуже чудова. Долучилося багато діточок, розмалювали дуже багато пряників. Відправимо в Херсон, бо у діток в місті не буде свята. Там обстріли постійно, діти ховаються в підвалах і коридорах. Тому робимо свято разом", розповідає волонтерка.

Тернопіль. Іграшки, які зібрали в рамках акції «Миколай крокує від Тернополя до Херсона» для херсонських дітей, грудень 2022 Фото: Суспільне Херсон

Першокласниця Наталя Афанасьєва з Нової Каховки. Каже з дому поїхали, бо в їх будинок влучила ракета, з вікон повилітало скло. Пряники каже розписувала для рідних, які зараз на Херсонщині.

"Там мій дядя і мамин двоюрідний брат. Я для них теж рішила зробити, ще для бабусі я робила пташку, зірочку і кролика", говорить Наталя.

Директор тернопільської загальноосвітньої школи № 10 Андрій Газилишин розповідає, що і раніше допомагали херсонцям, збираючи іграшки, канцелярію, солодощі. Ідея спекти та розписати пряники для дітей Херсонщини виникла у педагога.

"Один хлопчик приніс подарунки і каже, ми їм передаємо оце все, та чи зможуть вони нам потім передати подарунки. Кажу, Ярослав, а що ти хотів отримати? Він каже, я знаю, що там дуже смачні кавуни. Кажу давай так ти напиши листа і постав його з подарунком. І я думаю, що влітку, коли виростуть кавуни вони нам пришлють велику машину кавунів", — розповідає директор школи.

Тернопіль. Пряники, які розмалювали для дітей у Херсоні, грудень 2022 Фото: Суспільне Херсон

Розписані пряники дівчата із старших класів сформували у набори і запакували. Учениця 9 класу Тернопільської загальноосвітньої школи№10 Ангеліна Галайко знає як важко зараз дітям у Херсоні хочу їм побажати сил терпіння мирного неба, щоб швидше закінчилася війна і вони відчули радість тих всіх свят і свого дитинства.

Імбирні пряники та зібрані подарунки спочатку відвезуть до Одеси у благодійну організацію — "Живо", звідти волонтери їх доправлять на Херсонщину, говорить Юлія Сидоренко.

Новости Украины