На Херсонщині окупанти розширили зону так званої «евакуації»: залишити домівки мають жителі лівобережної зони Дніпра

За інформацією: Суспільне Херсон.

Під час так званої «евакуації» з Херсона на лівобережжя в Річпорту майже нема охочих Фото: Юрій Соболевський/Телеграм

Окупаційна влада змушує евакуюватись жителів Херсонщини. Тепер це стосується і лівобережної частини області. Про наміри виселити жителів лівобережної Херсонщини заявив так званий "тимчасовий виконувач обов'язків губернатора області" Сальдо. Зону "евакуації" розширили на 15 кілометрів від Дніпра.

Так сталось з родичами Тетяни, яка виїхала з окупованої території кілька місяців тому. Жінка розповіла, що в одному з сіл на лівобережжі лишилась тітка з неповнолітнім сином. Днями їх попередили, щоб готувалась до "евакуації", за відмову окупанти пригрозили забрати дитину.

"Сказали до Красноярська збираються везти, чоловік не буде з нами їхати. Чоловіки зараз взагалі по селу тихо сидять, щоб не забрали. Тітка з сином намагаються не виходити з хати, щоб не потрапляти їм на очі", розповідає жінка.

Зону "евакуації" розширили на 15 кілометрів від Дніпра. Тепер залишити домівки мають жителі Новокаховської, Голопристанської, Олешківської, Каховської, Горностаївської, Великолепетиської та Верхньорогачицької громад. На цих територіях розпочали інформаційно-психологічну роботу. Окрім розклеєних оголошень та подвірного обходу, тероризують місцеве населення, яке вимушено придбало російські сім-карти для зв’язку, смс-повідомленнями та дзвінками. Розповіла жителька однієї з окупованих громад Вікторія.

"Оператори бомблять постійними дзвінками з пропозицією евакуюватись. Такий нав’язливий сервіс триває і вдень, і вночі. Якщо операторам не подобаються відповіді, то номери можуть заблокувати. Знаю про такі випадки", говорить жінка.

Так звані "евакуаційні" заходи тривають і на території Новокаховської громади. Окрім того, закривають і установи у прибережній частині Нової Каховки, розповідає міський голова Володимир Коваленко. Сьогодні забрали ключі та зачинили місцевий палац культури. Також військові продовжують заселятись у порожні помешкання та копати траншеї.

"Є такий будинок Дніпровський, 9 він був невеличкий на 12-8 квартир в старій частині міста, там ніхто не жив. Його повністю заселили вони своїми, поки до 4 числа попереджено будуть "зелені коридори" виїжджайте, що буде після 4 числа важко сказати, але місто готується з боку ворожої сили до оборони", розповів Новокаховський голова.

У Голій Пристані російські окупанти не лише ходять по домівках, а й пропонують місцевим жителям відмову від "евакуації" підтвердити письмово, розповідає директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул.

"Ходять по домівках і кажуть, або ви виїжджаєте або підписуєте на 21 добу відмову від виїзду, що ми не несемо за вас відповідальності", — говорить експерт.

Примусове виселення людей не лише формально знімає з росіян будь-які питання допомоги мирним жителям, а й, з військової точки зору, розчищає територію, де вони спокійно можуть облаштовувати фортифікаційні споруди, говорить військовий оглядач Михайло Жирохов.

"Тому, що, якщо люди лишаються в зоні бойових дій для них потрібні хоча б мінімальні якісь потреби задовольнити, я маю на увазі воду, якусь їжу", — говорить Жирохов.

По друге вони роблять просту штуку саме для себе вони знімають з себе відповідальність за життя цивільних.

На думку Михайла Жирохова, ймовірні втрати серед цивільного населення військові РФ таким чином можуть списати на відмову від евакуації, мовляв, про небезпеку попереджали, якщо люди не виїхали це їх клопіт.

Що відомо

  • Військові РФ знищили кам'яні хрести, які розташовувались на території храму в Олешках.
  • На лівобережній окупованій території Херсонської області російські військові виганяють місцевих з власних помешкань для облаштування оборонних рубежів та заселення в порожні будинки.

Новости Украины