На Житомирщині стартувала осіння кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу

ЕКОЛОГІЯ

Про це повідомляє в мережі Фейсбук Олександр Шпита — очільник ГУ Держпродспоживслужби на Житомирщині.

З метою виконання протиепізоотичних заходів щодо профілактики інфекційних хвороб тварин 22 вересня цього року на території Житомирської області стартувала кампанія масової пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розповсюдження вакцини здійснюється шляхом розкидання із спеціально обладнаних літаків над лісовими та польовими угіддями по всій території області за винятком населених пунктів, водних об‘єктів, автомагістралей та заборонних зон для польотів цивільної авіації. Всього планується поширити на території області 637 тис. принад з вакцинами, що в середньому становить 25 принад на 1 кв.км. Контроль розповсюдження вакцини здійснюється засобами GPS.

Базується спеціалізований авіатранспорт для розповсюдження вакцини на злітно-посадковій смузі поблизу м. Малин.

Станом на 24.09.2020 вже оброблено 6,2 тис. км2 та витрачено 157 тис. доз вакцини.

Сама принада з вакциною, яка розповсюджується авіатранспортом, безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів, розміром з сірникову коробку, та специфічний запах м’ясо-кісткового борошна. При поїданні принади вакцина потрапляє до організму тварини та викликає утворення стійкого імунітету проти сказу.

Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не допускається. Якщо принада випадково потрапила на територію особистого селянського господарства або просто подвір’я, її необхідно перенести в рукавицях за межі господарства, де її може спожити дика тварина.

Практика попередніх років застосування масової пероральної імунізації проти сказу показує позитивну динаміку щодо зниження чисельності випадків сказу серед диких тварин, що в подальшому дасть змогу звільнити територію області від сказу природно-вогнищевого характеру.

Довідково: Сказ – одна з найнебезпечніших у світі вірусних хвороб як для тварин, так і для людей, оскільки завжди призводить до смерті хворого. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку у світі гине від сказу близько 59 тис людей.

Источник