На Полтавщині відбулося спецпогашення марки «Вічна пам’ять»

За інформацією: Суспільне Полтава.

фото Юрія Набасова

Марку "Вічна пам’ять" приурочили до Дня пам’яті загиблих захисників України, який відзначають 29 серпня. Тираж поштової марки — 500 тисяч екземплярів. Вручені гроші з продажу спрямують на підтримку сімей військовослужбовців, які загинули під час України.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Ігор Панченко.

Номінал марки "Укрпошти" — 12 грн. Ще 3 гривні – додатковий номінал, який відрахують на благодійність.

"Ескізом до марки стала картина Олега Шупляка "Журба" написана у 2016-му році. Центральним образом мініатюри є козак, який сидить біля могили побратима. Козацький хрест трансформується у журавлиний ключ, що, наче душі загиблих воїнів, летить у вирій. А за обрієм з’являються перші яскраві акценти цієї сіро-білої марки – жовто-блакитні птахи", ― розповів Суспільному директор полтавської філії "Укрпошти" Юрій Набасов.

Спецпогашення марки «Вічна пам’ять» відбулося 29 серпня. фото Юрія Набасова

День пам’яті загиблих захисників України відзначають 29 серпня з 2019-го року. 2014-го у цей день на Донеччині сталася Іловайська трагедія. Тоді російське керівництво порушило домовленості і збройні сили РФ впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових коли вони йшли через соняшникові поля.

Понад 400 людей отримали поранення і майже стільки ж загинули. Ще 300 потрапили в полон, а 158 людей вважають зниклими безвісти. Такі дані Українського інституту національної пам'яті.

Символом 29 серпня став соняшник, який і зобразив автор картини Олег Шупляк, каже Юрій Набасов.

Новости Украины