Фото — скріншот із відео
Вченим NASA вдалося повернути на Землю апарат місії OSIRIS-REx, в ході якої зонд здійснив посадку на астероїд Бенну і взяв проби грунту.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
Агентство опублікувала відео зі знахідкою апарату в пустелі штату Невада.
«Після подорожі довжиною майже 3,9 млрд миль (близько 6,3 млрд км. – ред.) капсула для повернення зразків астероїда повернулася на Землю. Команди проводять початкову оцінку безпеки – перші люди, які вступили в контакт з цим обладнанням, оскільки воно знаходилося на іншій стороні Сонячної системи», – повідомили у NASA.
After a journey of nearly 3.9 billion miles, the #OSIRISREx asteroid sample return capsule is back on Earth. Teams perform the initial safety assessment—the first persons to come into contact with this hardware since it was on the other side of the solar system. pic.twitter.com/KVDWiovago
— NASA (@NASA) September 24, 2023
Капсула для повернення зразків, яка доставила на землю каміння та пил, зібрані на астероїді Бенну, вже прибула до тимчасової «чистої кімнати» в штаті Юта. Зразок віком 4,5 млрд років незабаром вирушить до дослідницького центру NASA.
Your package has been delivered.
The #OSIRISREx sample return capsule containing rock and dust collected in space from asteroid Bennu has arrived at temporary clean room in Utah. The 4.5-billion-year-old sample will soon head to @NASA_Johnson for curation and analysis. pic.twitter.com/Ke0PcDAKt0
— NASA (@NASA) September 24, 2023
ДОВІДКА. 8 вересня 2016-го ракета Atlas V вивела OSIRIS-REx (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification, Security-Regolith Explorer) на траєкторію до Бенну – вуглецевого астероїда спектрального класу В з групи «аполонів» діаметром близько 500 м. За формою він схожий на астероїд Рюгу, біля якого працював японський зонд Hayabusa-2. «Осіріс» дістався його на початку грудня 2018-го і відразу встановив два рекорди (відео). 20 жовтня 2020 року зонд OSIRIS-REx спустився до поверхні астероїда Бенну і взяв проби ґрунту.
Дивіться відео: Онлайн-екскурсія від NASA. На астероїді Бенну виявили сліди потоків води