Егілс Левітс, Анджей Дуда та Гітанас Науседа (Фото — EPA)
Північноатлантичний Альянс має вжити заходів для протидії загрозам, які зростають через агресивні дії Росії та зміни ситуації в Білорусі. Про це йдеться у спільному зверненні президентів Литви, Латвії та Польщі до союзників з НАТО.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
Президенти Литви Гітанас Науседа, Польщі Анджей Дуда і Латвії Егілс Левітс надіслали листа генеральному секретарю НАТО Йєнсу Столтенбергу і лідерам країн-членів Північноатлантичного Альянсу із закликом «вжити заходів, які б допомогли протистояти загрозам, що походять від агресивних дій Росії та мінливої ситуації в Білорусі».
У зверненні зазначено, що «співпраця РФ та Білорусі завдає шкоди не лише безпеці регіону, а й усього євроатлантичного простору».
Свідченням дедалі тіснішої військової інтеграції цих країн стало розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі, пишуть президенти.
«Через це в контексті війни в Україні ситуація загострюється і становить пряму загрозу безпеці нашої спільноти. Це ще одне грубе порушення рамкового акту про відносини між НАТО і Росією, яке ясно показує, що цей документ втратив чинність», – йдеться у листі.
Президенти також зазначають, що передислокація з Росії до Білорусі терористів угруповання Вагнера «створить загрозу політичній стабільності країни» і може призвести до втрати контролю за розміщеними на її території звичайних та ядерних озброєнь.
Науседа, Дуда і Левітс пропонують НАТО, серед іншого, «перегляд та адаптацію концепції ядерного стримування до нової реальності», врахування загроз з боку Білорусі у військовій діяльності Альянсу, прискорення розгортання озброєнь на східному фланзі НАТО.
- 26 червня Науседа заявив, що НАТО слід посилити східний фланг, якщо терористів Групи Вагнера перекинуть до Білорусі.
- 27 червня Дуда назвав «негативним сигналом для Європи» передислокацію терористичного угруповання Вагнера з Росії до Білорусі.
Читайте також: НАТО терміново потрібна нова концепція стримування РФ, стара призвела до війни – GLOBSEC