«Незрозумілий крок». Туреччина незадоволена, що Пентагон включив Кіпр до програми партнерства


"Незрозумілий крок". Туреччина незадоволена, що Пентагон включив Кіпр до програми партнерства

Північний Кіпр (скриншот)

Офіційна Анкара незадоволена тим, що Пентагон включив адміністрації грецьких кіпріотів до державної програми партнерства від бюро Національної гвардії США. Про це йдеться у заяві МЗС Туреччини.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Ми рішуче засуджуємо», – пишуть у турецького міністра Мевлюта Чавушоглу.

Там додали, що «підтримують заяву, зроблену МЗС ТРПК з цього питання».

Турецька влада пише, що «не в змозі пояснити цей новий крок США, які два тижні тому скасували ембарго на постачання зброї адміністрації кіпріотів-греків».

ДОВІДКА. Після здобуття незалежності від Великої Британії Кіпр перебував під управлінням грецької та турецької громад. Туреччина не визнає офіційного уряду Кіпру, який був поділений на дві нерівні частини після перевороту в 1974 році, коли на острів під приводом «відновлення конституційної влади» (грецькі кіпріоти планували приєднання до Греції за підтримки Афін) вторглися турецькі війська, окупувавши частину території. З того часу на острові знаходиться Республіка Кіпр і ніким, крім Анкари, не визнана «Турецька Республіка Північного Кіпру» (ТРПК). Північний Кіпр оголосив про «незалежність» у 1983-му. Дві частини острова досі розділяє буферна зона під контролем сил ООН. Третина острова на півночі населена турецькими кіпріотами, дві третини на півдні – греками. Переговори про возз’єднання Кіпру незмінно закінчуються нічим. Найнепримиреннішою частиною діалогу є тема власності, яка належала грекам-кіпріотам до вторгнення Туреччини, та питання перебування на Кіпрі контингенту турецьких військ.

У Чавушоглу заявили, що Вашингтон «не лише порушив баланс між двома сторонами на острові, а й став на бік [греків-кіпріотів]».

«Такими кроками США також втрачають можливість відігравати конструктивну роль у процесі досягнення справедливого, постійного і стійкого розв’язання кіпрського питання», – застерегли в Анкарі та додали, що Туреччина «й надалі робитиме всі необхідні кроки для забезпечення безпеки кіпрсько-турецького народу».

  • У серпні 2022 року Кіпр та Греція були проти заборони на в’їзд до ЄС для туристів із країни-окупанта Росії.
  • Також вони виступають проти прискореного членства України в ЄС.

Читайте також: Кіпрська церква визнала автокефалію ПЦУ

Джерело

Новости Украины