НКРЕКП позапланово перевірить обленерго: у чому причина

За інформацією: Суспільне Вінниця.

ФОТО: gettyimages

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проведе позапланові перевірки низки регіональних енергетичних компаній через скарги споживачів.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"НКРЕКП проведе позапланові виїзні перевірки ат "Вінницяобленерго", ПРАТ "Закарпаттяобленерго", ВАТ "Тернопільобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", ПРАТ "Львівобленерго", ат "ДТЕК Одеські електромережі", ПРАТ "ДТЕК Київські електромережі", "ПРАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі" та АТ "Полтаваобленерго", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що регулятор ухвалив такі рішення 27 грудня 2022 року на своєму засіданні з огляду на скарги споживачів.

"Підставою для проведення перевірок стали обґрунтовані звернення побутових споживачів про недотримання операторами систем розподілу (ОСР) графіків відключень від електропостачання", — розповіли в комісії.

У НКРЕКП наголосили, що відповідно до вимог законодавства при застосуванні аварійного розвантаження оператор систем розподілу не повинен допускати дискримінацію між користувачами та має забезпечувати максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось у Молдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дні, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Станом на вечір 26 грудня в Україні тривали аварійні відключення електрики. Всі райони Києва періодично мають світло.

27 грудня в "Укренерго" заявили про скорочення дефіциту потужності в енергосистемі.

Новости Украины